Kingston V300, HyperX ya da Corsair LS 240 GB SSD

Dincer

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Adana
Daha fazla  
Ben bir aya ssd almak istiyorum alacağım ssd 240 gb civarı olması beni idare edecktir diye düşünüyorum. Ssdler hakkında sorunlarım olacak öncelikle.

1. Aşağıda verdidiğim linklerde de görüldüğü gibi hız farkları var bunlar gösterdiği hızı verebilir mi?

2. Bu aralarında olan 50-100 mb fark için o aradaki farkı vermeye değer mi?

3. Eğer aşağı yukarı aynı hızları verir diyorsanız bu fiyat farkı neyden kaynaklanıyor?

4. Sizce hangisini almalıyım?

Kingston 240Gb V300 Serisi Sata 3.0 Cache Ssd (Okuma Hizi 450Mb / Yazma Hizi 450Mb) - Vatan Bilgisayar

240GB HyperX FURY Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 500MB) - Vatan Bilgisayar

Corsair 240Gb Ls Serisi Sata 3.0 Ssd (560Mb Okuma / 535Mb Yazma) - Vatan Bilgisayar

SSD'lerde önemli olan IOPS değerleri. O internette yazan değerlere ulaşamıyorsun, ulaşsan da 1-2 saniye sürüyor sonra 200MB/s hızına kadar iniyor. Yani o gördüğün değerler bir anlamda yanıltıcı. İnternetten araştırdığımda (aynı sitede bulamadım belirttiğin SSD'leri malesef, farklı yerlerden tüm grafikler) Kingston'un ürünlerinin okuma değeri daha yüksek ama yazma değeri Corsair'de daha fazla. Bir dosyayı bilgisayara yazarken yazma hızı daha önemli, bence Corsair LS belirttiğin diğerlerinden daha iyi görünüyor.

1.jpg

HyperX-Fury_Chart_Iometer.png

index.php

index.php

Hocam yorumlarınız için teşekkür ederim cezalı olduğum için ve sonrasında da işlerim olduğundan giremedim ama yorumlarınızı okudum. Dün akşam gittiğimde ellerinde evo 840 vardı fiyatı 410, kingston hyper x vardı fiyatı 370, curial mx100 vardı 313, bi de kinston V300 vardu 290 tlye. Bende ilk ikisi bütçemi aştığı için diğer ikisi arasında kaldım. Cruial markasınıda pek bilmediğimden ve yazma hızı 330 mb olduğundan V300 ü aldım. Konu kilitlenebilr. Tekrardan görüşleriniz için teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı