Kingston XMP 1600MHz vs GSKILL 1866MHz

Hayırlı olsun fakat sen daha yüksek frekanslı bir RAM alıp bunun yanına taksan dahi o alacağın RAM'ler yine 1866MHz'de çalışacaklar. Ayrıca CL değerleri aynı olmadığı için belki sorun çıkartabilir. Ya buna benzer RAM alırsın yada bunları satar o bahsettiğin RAM'lerden kullanırsın.

Daha yüksek frekanslı RAM kullanmak sana çok bir fayda sağlamaz oyunlarda, günlük işlerde ama amacın overclock yapmak yada 3 boyutlu programlarda işler yapmaksa o zaman daha yüksek frekanslı bellekler daha çok işine yarar.

Bu sistem eczanede kullanılacak oyun oynanmayacak vede ileride yükseltmeyide düşünmüyorum. Technopat da izlediğim apu sistem videoları yüzünden böyle soru sorma ihtiyaçı hissettim ve herkesin önerisi yüksek frekanslı olanı almam yönündeydi bende onu aldım. Teşekkürler.

Kingston HX321C11T3K2/8 HyperX Beast T3 8GB (2x4GB) DDR3 2133MHz CL11 Dual Kit | sanalmarketim

Sanalmarketim.com dan alabilirsin suan stoklarda var ve 230 tl .

Kingston HyperX Beast 2x4GB 8GB DDR3 2400MHz CL11 Dual Kit Masaüstü PC Ram Bellek HX324C11T3K2/8 - Bilgisayar Bileşenleri

Teknobiyotik.com da 226 tl ama şuan stockta gözükmüyor.Bir kaç gün önce baktığımda vardı.İstersen arayıp sorabilirsin. Senin baktığın ramlar 16 gb versiyonu

Fx serisinde en yüksek 8370 i tavsiye ederim. Gözün arkada kalmaz diyebilirim

Kingston 8 GB HyperX DDR3 2400Mhz HX324C11T3K2/8 Burada 8gb. versiyonu 366tl . tekrar bi sistem toplyacağım oyun için o zaman ilk tercihim bu RAM'ler olacak. Kendimce biraz daha abartıp 16gb olanlarını da alabilirim. Şimdilik 2 sistemi 2000 tl ye mal ettim bi kaç güne elimde olacak o zaman paylaşırım yine burdan. Önerilerini başka bi sistemde değerlendireceğim teşekkür ederim.

Fx 9590 kesinlikle ve şiddetle önermem, ileride başınızın ağrımasını istemem o işlemcinin yerine hem daha performanslı hem daha güncel tonla işlemci mevcut bu hataya düşmeyin.

9590'ın yerine sizin öneriniz nedir? Açıkça marka takıntım yok ama intel işlemcilere vereceğim parayı ekran kartına veririm diye düşünüyorum nihayetinde bütçemin bi sınırı var.

Tabiki herkesin bir bütçesi var ve işlemciye para yatırmak yerie ekran kartına para yatırmak en mantıklısı tabi bu bütçe dostu işlemciyi seçerken dikkat etmeniz gerekir şuan AMD işlemcileri zamanımızın gerisinde hala 32nm üretiliyor Fx'ler.
Şimdi önerime geleyim ben normalde 4460 önericektim ama yeni 6400 ve 6500 aileye katıldı ve bu yeni işlemciler harika bu işlemcileri tercih edebilirsiniz ama ben O.C. yapacam filan derseniz 6600k alınabilir oyun için bir İ7 gereksiz olmakla beraber pahalıdırlar.

Tabiki herkesin bir bütçesi var ve işlemciye para yatırmak yerie ekran kartına para yatırmak en mantıklısı tabi bu bütçe dostu işlemciyi seçerken dikkat etmeniz gerekir şuan AMD işlemcileri zamanımızın gerisinde hala 32nm üretiliyor Fx'ler.
Şimdi önerime geleyim ben normalde 4460 önericektim ama yeni 6400 ve 6500 aileye katıldı ve bu yeni işlemciler harika bu işlemcileri tercih edebilirsiniz ama ben O.C. yapacam filan derseniz 6600k alınabilir oyun için bir İ7 gereksiz olmakla beraber pahalıdırlar.

Evet AMD işlemcilerin zamanın gerisinde kaldığını biliyorum ama şöyle bi durum fark ettim.

AMD FX-8350 PassMark - AMD FX-8350 Eight-Core - Price performance comparison 8971 puan ve 685 tl.

İNTEL İ5 6400 PassMark - Intel Core i5-6400 @ 2.70GHz - Price performance comparison 6540 puan ve 731 tl.

İNTEL İ5 6500 PassMark - Intel Core i5-6500 @ 3.20GHz - Price performance comparison 6922 puan ve 786 tl.

AMD FX-9590 PassMark - AMD FX-9590 Eight-Core - Price performance comparison 10269 puan ve 831 tl.

İNTEL İ5 6600k PassMark - Intel Core i5-6600K @ 3.50GHz - Price performance comparison 7731 puan ve 922 tl.

AMD savunuculuğu yapacak değilim ama AMD işlemciler zamanın gerisinde ise bu sonuçlar neden böyle yüksek veya İNTEL lider konumda iken neden puanlar böyle düşük. Aynı paraya daha fazla puan almış bi işlemciyi neden tercih etmeyim? Yada www.cpubenchmark.net sitesinin yazdıklarını dikkate almayalım mı?

FX 9590'ı kullanmak için tek başına bir psu bağlamak lazım. Kendisi tam yükte 500 watt'a yakın bir güç tüketmekte ve ürettği ısı değerleri uzun vadede hem sana hem cebine büyük oranda zarar getirmekte. Bununla ilgili netteki testlere bakabilirsin. Kısa vadede Fx serisi evet gayet ve açıkça başarılı ama uzun vadede çok geride kaliyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı