1866Mhz Ram 1600Mhz görünüyor

Jr Master

Hectopat
Yer
Ankara
Arkadaşlar kolay gelsin size birkaç tane sorum olacak. Ben sonunda sistemimi aldım. Özellikler imzamda yazıyor.
1) Benim ramler 1866Mhz. Bios güncel ama bilgisayar açılırken 8192Mhz ram(ddr3-1600) yazıyor. Bunu nasıl 1866 gösterebilirim. Bununla ilgili bir konu olduğunu hatırlıyorum ama bulamadım. Herhalde biosun içine girip bir şeyler yapılıyordu.
2) Şuan benim işlemci üzerindeki fan stok fan değil. Thermaltake contac21 model fan. Sistemim bilgisayarıma girip özelliklere bakınca 3.3Ghz görünüyor. Bunu nasıl oc yapabilirim ve kaça çıkar.Şuan sistem boştayken işlemci 39-41 derece arasında gidip geliyor. Tabi şuan benim odam 32 derece, bununda payı vardır. Yani oc yapmama gerek var mı ?
3) Ekran kartım Sapphire hd6850. Bunun oc değeride max 850Mhz oluyor. Şuan default 775Mhz. Kasada 4 tane fan var oc yaparsam soğutmaya yeter mi ve sizce gerekli mi?

Bu arada wireless adaptörüde lazım diyordum aldım. Edimax ın 150Mbit antenli modeli. Şuan iş görüyor baya onunla giriyorum. Vereceğiniz bilgiler için teşekkürler şuanda aklıma gelen bir soru yok. Bide benim bütçem fazla olmadığı için ssd alamadım. Windows hdd ye 5.9 puan verdi :) . Seagate 500gb.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı