Kinguin Oyun İndirimleri

Kinguin G2A gibi siteler keyleri kendileri satmadıkları sadece satış için bir pazar alanı işlevi gördükleri için genelde bu sitelerdeki satıcılar oyunları cc ile alıp satmakta yani bir nevi dolandırıcılar diyebiliriz

Kinguin G2A gibi siteler keyleri kendileri satmadıkları sadece satış için bir pazar alanı işlevi gördükleri için genelde bu sitelerdeki satıcılar oyunları cc ile alıp satmakta yani bir nevi dolandırıcılar diyebiliriz
Bu sitelerdeki satıcılar oyunları nasıl alıyorlar ? Söylediklerinizden tam anlayamadım.

Bu tarz Kinguin, Oyunfor, ByNoGame gibi sitelerden oyun alırken, popüler Türk Twitch yayıncılarının indirim kodlarını da kullanabilirsiniz. Birçoğuna sponsor oldukları için %3, %5 gibi küçük de olsa indirim kodu veriyorlar.

Bu sitelerdeki satıcılar oyunları nasıl alıyorlar ? Söylediklerinizden tam anlayamadım.

Herkesin hakkını yemeyelim illaki hediye gelen oyunu satan ya da ucuza alıp daha sonra karla satan kişiler vardır. Fakat benim bildiğim çoğunluk CC (başkalarının kredi kartları bilgileri) ile alınıyor.

Bu cc muhabbeti şöyle işliyor: birçok site kişilerin kredi kartlarının sızdırılmış bilgilerini 7$ gibi ucuz fiyatlardan satışa koyuyor ve alanlara bu bilgileri veriyorlar. Bilgileri alan kişiler ise bu kredi kartlarını sahiplerinin haberi olmadan 3d güvenlik sistemi olmayan sitelerden alışveriş yapıp bu tür siteler üzerinden aldıklarını satarak kara geçiyorlar. Fakat olur da kartın sahibi muhabbeti farkeder ise ve mahkemeye verirse sıkıntı büyük

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı