Kinito pet virüslü mü?

Merhaba, ben kinito pet isimli bir korku oyunu indirdim oyun önce normal bir oyun gibi başlıyor sonra ana bilgisayarına dosyalar indirebiliyor açabiliyor konumunu gösterebiliyor ve webcamini açabiliyor. Ben oyundan çıkmadan önce oyun bilgisayarımda 6 tane CMD açtı sonra direkt USB'den format için USB ile PC'yi boot ettim eğer uygulama virüs degilse format atmayacağım ama virüsse format atacagım. Sizce virüs mü?

IP adresini paylaşıyor diye biliyorum.

Bakınız.

psikolojik korku oyunu.Steamde olan birşey.Virüs olduğunu düşünmüyorum.Baldiback gibi youtuberlar da oynadı.

Kaspersky sonucum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-04 185729.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-04 185729.png
    63,8 KB · Görüntüleme: 121
  • Ekran görüntüsü 2024-03-04 190235.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-04 190235.png
    12,2 KB · Görüntüleme: 103
Dostlar bu oyun işletim sistemi içeren bir oyun oyunun içinde kendine ait bir işletim sistemi var sizde onu kullanıyorsunuz oyun virüs falan değil saçma saçma şeyler yazmayın.

Bencede Steam'de olan bir oyun nasıl virüslü olabilir ki mantıken ve aklen virüslü olamaz.
YouTube'da virüslü olarak tanıtıyorlar ama virüslü bence değil sadece yaptığı şey.
Kamerana ve bilgisayarındaki çalışan uygulamalara erişiyor fakat kamerana erişmiyor sadece kamera uygulamasını açıyor ve korkutmak için kamerana erişiyor gibi tanıtıyor.(Zaten kamerana erişen bir oyun olmaz ve eğer olsa bile bunu izinsiz yapıyorsa bu virüs veya kötü amaçlı yazılım bulunduran oyun olur.)
Not:Çalışan uygulamalara erişim vermiyor sadece uygulamanın adını ve ne amaçla çalıştığına erişiyor.
Buna benzer oyunlarda var ve bilgisayarınıza zarar vermiyor

virüslü gibi davranır ancak değildir onaylı

Oyun gerçekten sizin işletim sisteminizi kontrol eder ancak bu: Sahte CMD açmak, arka planı değiştirmek ya da yan ekranlarda korkunç şeyler göstermek gibi şeylerdir yani virüsler gibi işletim sisteminize zarar vermez.

Merhaba, ben kinito pet isimli bir korku oyunu indirdim oyun önce normal bir oyun gibi başlıyor sonra ana bilgisayarına dosyalar indirebiliyor açabiliyor konumunu gösterebiliyor ve webcamini açabiliyor. Ben oyundan çıkmadan önce oyun bilgisayarımda 6 tane CMD açtı sonra direkt USB'den format için USB ile PC'yi boot ettim eğer uygulama virüs degilse format atmayacağım ama virüsse format atacagım. Sizce virüs mü?

Değil. Viruslu olsa Steam'de olmaz zaten.

Geri
Yukarı