Kioxia 2TB Exceria Plus G2 SSD alınır mı?

Ne gibi sorun yaşadınız ki? Benim kuzen kullanıyor ve herhangi bir sorun yaşamadı şu ana kadar.

Yanında gelen lastikler eriyip ekran kartının üzerine yapıştı, temizlemesi çok zor oldu. Daha sonra termal pedi ile tutunuyordu sadece birkaç ay sonra kuruyup soğutucu SSD'nin üstünden düştü, tekrar kendim termal ped alıp iletken olmayan bant ile tutturdum. Çok ufak bir şey için bir sürü zahmete girdim kısacası.

Yanında gelen lastikler eriyip ekran kartının üzerine yapıştı, temizlemesi çok zor oldu. Daha sonra termal pedi ile tutunuyordu sadece birkaç ay sonra kuruyup soğutucu SSD'nin üstünden düştü, tekrar kendim termal ped alıp iletken olmayan bant ile tutturdum. Çok ufak bir şey için bir sürü zahmete girdim kısacası.
Çok garip. Yani 125 dereceye kadar dayanıyor normalde onlar. Biz de hani 70-80 derecede ne oluyor diye sıcak hava tabancasıyla bir test yapmıştık. En son 130 derecelerde biraz genleşme olmuştu.

Geçen haftalarda Kioxia SSD'nin 500GB kapasiteli modelini aldım. Genel olarak memnunum ama oyunlarda ısınıyor 70 dereceyi buluyor. Uygulamadan baktığımda 80 dereceden sonrası riskli görünüyor ama SSD'nin performansının düştüğünü hissediyorum 70 derecede. Dolayısı ile SSD soğutucu şart.

Geçen haftalarda Kioxia SSD'nin 500GB kapasiteli modelini aldım. Genel olarak memnunum ama oyunlarda ısınıyor 70 dereceyi buluyor. Uygulamadan baktığımda 80 dereceden sonra riskli görünüyor ama SSD'nin performansının düştüğünü hissediyorum 70 derecede. Dolayısı ile SSD soğutucu şart.
Sadece ısınma sorunu var SSD nin diye biliriz o zaman

Sadece ısınma sorunu var SSD nin diye biliriz o zaman
Dediğim gibi geçen hafta aldığım için henüz uzunca bir süre kullanmış değilim SSD'yi. Dolayısı ile deneyimlerimi paylaşmak için erken. Fakat bir haftalık süre zarfında genel olarak memnun kaldığımı söyleyebilirim şimdilik. Okuma yazma oranları da firmanın açıkladığı değerlerin bir tık üstünde çıktı.

An
Dediğim gibi geçen hafta aldığım için henüz uzunca bir süre kullanmış değilim SSD'yi. Dolayısı ile deneyimlerimi paylaşmak için erken. Fakat bir haftalık süre zarfında genel olarak memnun kaldığımı söyleyebilirim şimdilik. Okuma yazma oranları da firmanın açıkladığı değerlerin bir tık üstünde çıktı.
Anladım çok teşekkür ederim yorumunuz icin

Sıcaklık testi burada var Max 72 dereceyi görmüş iyimser bir değer olduğunu söylemişler.

Okuma yazma değerleride gayet stabil.

Ben bu modeli aldım ve biçimlendirip kasama taktım oyunlar için aldım şahsen. Bendeki boş hali 1,81 TB açtığım konuda normal olarak yorumlandı. Hayırlı olsun. Amazondan 2,999 vatandan ise 2,699 aldım.

@BasitBirİnsan hocam bütün disklerde normalden biraz daha az olur, 512 GB SSD var bende 476 GB kullanılabilir alanı var ama bu bir sorun değil, seninki 2TB olduğu için biraz daha fazla eksik kısım orantılı olarak artıyor

Geri
Yukarı