Kioxia Exceria 500 GB nasıldır?

Arpenix

Decapat
Daha fazla  
1-2 ay önce Kioxia Exceria 500 GB'lık modelini alıp hızlarını tam verememesinden dolayı iade etmiştim.
Ayrıca sağlığının da hızlı düştüğü söylentileri var.

Uzun zamandır bu SSD'yi kullandıysanız hız vb. değerlerinizi atıp deneyimlerinizi de söyler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
SATA/AHCI modeli mi yoksa NVMe olan modeli mi kastediyorsunuz? Her ikisi de iyi sayılmaz ama sanıyorum SATA olandaki memnuniyetsizlik daha fazla.

Kullanmadım ama öneride bulunurken Exceria Plus ve Exceria Pro modellerini tercih ediyorum. Düz Exceria modelleri veri yazma yükünden uzak, oyun kurulumu ve dosya depolama işleri için daha uygun görüyorum.

SATA/AHCI modeli mi yoksa NVMe olan modeli mi kastediyorsunuz? Her ikisi de iyi sayılmaz ama sanıyorum SATA olandaki memnuniyetsizlik daha fazla.

Kullanmadım ama öneride bulunurken Exceria Plus ve Exceria Pro modellerini tercih ediyorum. Düz Exceria modelleri veri yazma yükünden uzak, oyun kurulumu ve dosya depolama işleri için daha uygun görüyorum.
NVMe modelini kastediyorum belirtmeyi unutmuşum.
Windows + birkaç oyun kuracağım.
Kingston'ın nv2 modeli de cazip geliyor ancak dram bulunmadığı için kioxia'ya yöneliyorum.
700-800 TL arası bütçemde uygun 500 gb ssd almam gerek büyük hdd'in pek fazla ömrü kaldığını zannetmiyorum.

Çok fazla söylentiler duyuyorum sağlığı hızlı düşüyor vb. o yüzden karasız kaldım.

NVMe modelini kastediyorum belirtmeyi unutmuşum.
Windows + birkaç oyun kuracağım.
Kingston'ın nv2 modeli de cazip geliyor ancak dram bulunmadığı için kioxia'ya yöneliyorum.
700-800 TL arası bütçemde uygun 500 gb ssd almam gerek büyük hdd'in pek fazla ömrü kaldığını zannetmiyorum.

Çok fazla söylentiler duyuyorum sağlığı hızlı düşüyor vb. o yüzden karasız kaldım.
SATA kullanıyorum, sağlık konusunda bir problemim yok ama anlık okuma yazma düşük sanırsam bilgisayar kasıyor arada.

Geri
Yukarı