Kioxia Exceria G2 1TB SSD ısınır mı?

Bütçe
1300 TL

deniz11223

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
Casper H310CH5-M7
Exceria G2 ile Samsung 970 EVO Plus arasında kaldım. Anakartımdan dolayı M.2 SSD hızlarının en fazla 1800 mb/s görebileceği söylendi. Windows kurmayacağım içine. Asıl sorum şu ki Exceria g2'nin ciddi bir ısınma problemi olduğu söyleniyor. G2 alıp soğutucu da takabilirim (tabii işe yararsa). Varsa soğutucu önerilerine de açığım. Anakartım görseldekinin aynısı.

Dosya Ekleri

• IMG_1531.jpeg
    IMG_1531.jpeg
    59 KB · Görüntüleme: 18
Isınıyor. Genel olarak 65C de takılıyor. Basit bir termal ped ve basit bir ısı bloğu soğutmak için yeterli olur. Yine de bütçen yetiyorsa 970 evo daha iyi.

Isınıyor. Genel olarak 65C de takılıyor. Basit bir termal ped ve basit bir ısı bloğu soğutmak için yeterli olur. Yine de bütçen yetiyorsa 970 EVO daha iyi.

Hocam bana kalsa zaten 970 EVO alacağım ancak yazan değerleri anakartım yüzünden zaten göremeyeceğim. 1800 MB'yi geçmiyor okuma-yazma hızı. Aynı hızda kullanacağım iki SSD arasından 1TB olanı almak daha mantıklı geliyor. Fakat onda da ısınıyor diye şikayet ediyorlar. 65 derece problem yaratır mı?

970 EVO Plus ile arada kalındıysa her türlü 970 tek atar.

970 EVO Plus 500 GB fakat diğeri 1TB. Samsung olanın daha kaliteli olduğunun farkındayım ancak zaten yazdığım gibi anakartım yüzünden ikisini de aynı hızda kullanabiliyorum. Isınma problemi yoksa Exceria daha mantıklı geliyor.

@deniz11223 aradaki 500 GB benim için önemli dersen yapıştır g2'yi. Isınsın önemli değil, SSD tam hızları bile görmeyecek dediğin gibi belki o kadar ısınmaz bile. Isınırsa da ekstra pasif soğutma yaparsın. Önce takıp bir deneyimle.
Oyun oynarken vs. Problem yaratmıyor ama dosya yazarken 72c yi görüyor. Ama 150TL lik kitle 7c kadar düştü sıcaklık.
Exceria G2 alıyorum o halde. Çok teşekkürler.

Oyun oynarken vs. Problem yaratmıyor ama dosya yazarken 72c yi görüyor. Ama 150TL lik kitle 7c kadar düştü sıcaklık.
Kitin linkini atar mısınız ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı