Kioxia Exceria G2 vs. 970 EVO Plus vs. Samsung SAPSI

Kronik sorun değil sadece ısınıyor ama KC3000'in 980 Pro'dan üstün bir SSD. Üstüne PCI-e 4.0 avantajı var. Ayrıca KC3000'in TBW'si 200 daha yüksek.
Maalesef şu anda kullandığım anakart PCI-e 3.0 destekliyormuş ama ileriye dönük alınabilir.

Maalesef şu anda kullandığım anakart PCI-e 3.0 destekliyormuş ama ileriye dönük alınabilir.

Gene ileriye dönük olur, fiyatları daha yakınken hala mantıklı hem KC3000'ün daha yönlerdende iyi hem yarı hızda çalışacağı için daha soğuk olur normale göre.

@MisafirTerliği34 hocam 970 EVO modelini sipariş verdim ancak fazla ısınıyor diyorlar. Soğutucu almaya gerek var mı veya sizin deneyimleriniz nasıl acaba? Açıkçası iptal edip K3000'e yönelmeyi de düşünmüyor değilim.
Isınma konusunda için rahat olsun. Bende anakartın standart soğutucusu var. Kasa mini ITX. Açıkçası yaklaşık 3 senedir kullanıyorum. Sonrasında çıkan modeller daha mantıklı geliyorsa alınabilir. 🙂

Ekran görüntüsü 2023-03-23 103324.png

Isınma konusunda için rahat olsun. Bende anakartın standart soğutucusu var. Kasa mini ITX. Açıkçası yaklaşık 3 senedir kullanıyorum. Sonrasında çıkan modeller daha mantıklı geliyorsa alınabilir. 🙂

Eki Görüntüle 1711461

970 EVO Plus ısınmasıyla ün salmış SSD, Technopat'da bile onlarca konu var en az laptopta alüminyum soğutucuyla bile 70-75 görüyor.

Eki Görüntüle 1711461
Maalesef anakartımda soğutucu bulunmuyor.

Eki Görüntüle 1711461
Hocam merhaba, ürün elime ulaşınca bir deneyim dedim. Sıcaklık olarak öyle abartı bir durum gözlemlemedim açıkçası ama kafama takılan bir durum var. SSD'yi takıp Samsung uygulamasından kontrol edince yaklaşık 168GB veri yazılmış olarak gözüküyordu. Acaba daha önce kullanıldığı anlamına mı geliyor bu durum, fikriniz var mı? (Satıcı Amazon.com.tr)

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1711461

Maalesef anakartımda soğutucu bulunmuyor.

Hocam merhaba, ürün elime ulaşınca bir deneyim dedim. Sıcaklık olarak öyle abartı bir durum gözlemlemedim açıkçası ama kafama takılan bir durum var. SSD'yi takıp Samsung uygulamasından kontrol edince yaklaşık 168 GB veri yazılmış olarak gözüküyordu. Acaba daha önce kullanıldığı anlamına mı geliyor bu durum, fikriniz var mı? (Satıcı Amazon.com.tr)

İlk taktığınızda mı 168 GB idi?

İlk taktığınızda mı 168 GB idi?
Evet, anlamadığım bir durum bu. Taktım ve bilgisayarın diski görmesi için biçimlendirme yaptım o kadar. Sonrasında Samsung Magician üzerinden kontrol ettiğimde 168 GB veri yazılmış olarak gözüküyordu.

Sıcaklıkları ise boşta 30-35, oyunlarda 45, benchmark testinde ise maksimum 59 derece oldu. Uzun uzun deneme fırsatım olmadı.

Evet, anlamadığım bir durum bu. Taktım ve bilgisayarın diski görmesi için biçimlendirme yaptım o kadar. Sonrasında Samsung Magician üzerinden kontrol ettiğimde 168 GB veri yazılmış olarak gözüküyordu.

Sıcaklıkları ise boşta 30-35, oyunlarda 45, benchmark testinde ise maksimum 59 derece oldu. Uzun uzun deneme fırsatım olmadı.

Sorun olmaz, SSD satılmadan önce düzgün çalışıyor mu diye testler yapılıyor, CrystalDiskInfo üzerinden kaç saat çalıştığına bakabilir misiniz? Nereden aldınız?

Sorun olmaz, SSD satılmadan önce düzgün çalışıyor mu diye testler yapılıyor, CrystalDiskInfo üzerinden kaç saat çalıştığına bakabilir misiniz? Nereden aldınız?
Amazon üzerinden satın aldım, satıcı da Amazon.com.tr hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı