Elektronik Kioxia Exceria M.2 500 GB SSD 750 TL!

Yer
Mersin
Son dönemlerde bu SSD'nin fiyatı ₺900'nin üzerine çıkmıştı, şu an Tebilon'da ₺750'ye satılıyor. Düşük bütçeli NVMe SSD arayanlar değerlendirebilir. DRAM bulundurması bakımından ₺750'ye alternatifsiz diyebilirim.

Okuma yazma hızları düşük gelebilir ama günlük kullanıcıysanız gözle görülür fark hissetmezsiniz. Oyunlar için de gayet yeterli düzeyde.

Ben bu SSD'nin yanında 2 tane SATA SSD kullanıyorum ve hangi oyunun hangi diskte olduğunu bilmiyorum. Hissedilecek bir fark yok çünkü. İnsanımız hızlara takık olduğu için soğuk bakıyor bu diske.

Oyunda cidden farkını hissetmiyorsun. SSD'lerin genel olarak veriye erişim süresi kat kat hızlı olduğundan oyunlara fazla bile gelebiliyor.

Ben bu SSD'nin yanında 2 tane SATA SSD kullanıyorum ve hangi oyunun hangi diskte olduğunu bilmiyorum. Hissedilecek bir fark yok çünkü. İnsanımız hızlara takık olduğu için soğuk bakıyor bu diske.

Fark var hocam nasıl olmaz yüksek hızlı M.2'ler eğer anakartta destekliyorsa 7000 küsurlere çıkıyor saniyelik yüklemeler oluyor büyük oyunlarda, zaten günlük kullanımda SATA SSD kullansan çok bir şey fark etmessin :)

Sadece oyun oynayan insan için zaten fark yok dostum. :)

Geri
Yukarı