Kioxia Exceria NVMe 1 TB SSD hızları 15 MB'a kadar düşüyor

yamazaki25

Femtopat
Daha fazla  

Dosya Ekleri

• asdasdasd.jpg
    asdasdasd.jpg
    122,5 KB · Görüntüleme: 24
  • qwwwwwwwwwww.jpg
    qwwwwwwwwwww.jpg
    47,6 KB · Görüntüleme: 29
Küçük küçük 10-20 MB dosyalar varsa, bunları tek tek okuduğu için böyle durumlar gözlenebilir. Tek parça 61 GB transfer etsen ve bu durum meydana gelse o zaman disk ile alakalı problem diyebilirdik çünkü diskin SLC Size'ı dolduktan sonra düştüğü hızlar ortalama 500-550 MB civarı oluyor.

Merhaba arkadaşlar. 1 TB SSD M.2 hard disk satın aldım. Linki ekliyorum.

Dosya aktarımı yapdığım zaman ilk yüzde 30 da 1000-1500 MB civarında aktarma hızı var. Fakat daha sonra 15-20 MB hızlara düşüyor. Test görsellerini de ekliyorum.
Neden böyle olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kioxia Exceria NVMe 1 TB 1700 MB/S okuma 1600 MB/S yazma hızına sahip evet.
Yalnız bu desteği PCI-e 3.0 portundan alıyor.

Hocam hiç anlamıyorum bilgisayarlardan o ne anlama geliyor acaba

Kioxia Exceria NVMe 1 TB M.2 SSD niz yazma hızı olarak gücünü anakartınızın PCI-e 3.0 yuvasından alır.
Yazma hızı olarak M.2 SSD niz gayet normal gönül rahatlığıyla kullanın NVMe SSD niz orijinal.
Onun dışında Samsung 980 Pro serisi bir NVMe M.2 SSD'den yazma hızı olarak düşüktür.
Anakartınızda Kioxia Exceria NVMe 1 TB M.2 SSD'nin takılı olduğu yuvaya PCI-e 3.0 M.2 SSD portu diyoruz.

Kioxia Exceria NVMe 1 TB M.2 SSD niz yazma hızı olarak gücünü anakartınızın PCI-e 3.0 yuvasından alır.
Yazma hızı olarak M.2 SSD niz gayet normal gönül rahatlığıyla kullanın NVMe SSD niz orijinal.
Onun dışında Samsung 980 Pro serisi bir NVMe M.2 SSD'den yazma hızı olarak düşüktür.
Anakartınızda Kioxia Exceria NVMe 1 TB M.2 SSD'nin takılı olduğu yuvaya PCI-e 3.0 M.2 SSD portu diyoruz.
https://www.hepsiburada.com/asus-tu...ilgisayar-p-HBCV00003XD664?magaza=Hepsiburada
laptopda bu hocam yeni aldım zaten, kusura bakmayın vaktinizi alıyorum hiç anlamadıgım için :)) , şimdi yani hız aktarma yaparken 15-20 mb hızlara düşmesi normalmidir yada laptop ilemi alakalı, bunu iade edip yeni bir ssd almama gerek varmıdır, teşekkürler vakit ayırdığınız için

Küçük küçük 10-20 MB dosyalar varsa, bunları tek tek okuduğu için böyle durumlar gözlenebilir. Tek parça 61 GB transfer etsen ve bu durum meydana gelse o zaman disk ile alakalı problem diyebilirdik çünkü diskin SLC Size'ı dolduktan sonra düştüğü hızlar ortalama 500-550 MB civarı oluyor.
toplamda 300 parça hocam, aama bayağı düşüyor 1-2 mblarra kadar inebiliyor normalmidir acaba

Toplamda 300 parça hocam, ama bayağı düşüyor 1-2 MB'lere kadar inebiliyor normal midir acaba?
Eğer aktarım yaptığın klasörün içerisinde 1-2 MB'lik dosyalar varsa evet, normal bir durum.

https://www.hepsiburada.com/asus-tu...ilgisayar-p-HBCV00003XD664?magaza=Hepsiburada
Laptopta bu hocam yeni aldım zaten, kusura bakmayın vaktinizi alıyorum hiç anlamadıgım için :)), şimdi yani hız aktarma yaparken 15-20 MB hızlara düşmesi normal midir ya da laptop ile mi alakalı, bunu iade edip yeni bir SSD almama gerek var mıdır, teşekkürler vakit ayırdığınız için

Laptopta i5 11400H işlemcisi var dolayısıyla PCI-e 4.0 M.2 NVMe SSD desteği kesin var.
PCI-e 4.0 desteği 11.nesil işlemcilerle beraber gelir.
Bütçeniz varsa PCI-e 4.0 M.2 NVMe SSD satın alabilirsiniz.
Daha yüksek yazma hızlarıyla bilgisayarınız daha kısa sürede açılır ve ciddi performans farkı olacaktır.
Kioxia Exceria M.2 SSD nizi iade edebiliyorsanız edin derim.

Eğer aktarım yaptığın klasörün içerisinde 1-2 MB'lik dosyalar varsa evet, normal bir durum.
anladım hocam, ama şöyle oluyor ilk yüzde 30a kadar 1500 mb hız ortalama ondan sonra 50 nin üstüne çıkmıyor hiç

Laptopta i5 11400H işlemcisi var dolayısıyla PCI-e 4.0 M.2 NVMe SSD desteği kesin var.
PCI-e 4.0 desteği 11.nesil işlemcilerle beraber gelir.
Bütçeniz varsa PCI-e 4.0 M.2 NVMe SSD satın alabilirsiniz.
Daha yüksek yazma hızlarıyla bilgisayarınız daha kısa sürede açılır ve ciddi performans farkı olacaktır.
Kioxia Exceria M.2 SSD nizi iade edebiliyorsanız edin derim.
evet iade talebi oluşturdum, ben hiç anlamıyorum hocam link atma şansınız varmı hemen alayım şimdi size zahmet olmazsa

50'nin üstüne çıkmıyor hiç.
İlk %30'daki dosyalar büyük boyutlu olabilir ve bu yüzden hız düşüşü görmemiş olabilirsin ama kesin olarak emin olmak için bütün bir 50-60 GB dosya ile bu testi tekrarlaman gerekiyor.

Geri
Yukarı