Elektronik KIOXIA EXCERIA PLUS G2 2TB 2699 TL!

@G3BEN abicim herkese begenmedim atip atip duruyon senden bir model tavsiyesi alalim bakalim.
Beğenmedim çünkü.
Arkadaşa ifade attım çünkü kendisi İtopya ile olumsuzluk yaşamış ama ben ve arkadaşlarım yaşamadık. Yıllardır alışveriş yaparım.
Senin mesajı beğenmedim çünkü Patriot gibi yıllardır bellek işi ile uğraşan firmaya "ne olduğu belirsiz modeller üretiyor" demişsiniz. Patriot SATA ve M2 kullanan biri olarak Toshiba yan markası olan Kioxia'dan daha tecrübeli ve ürünlerinin daha iyi olduğunu biliyorum.

Beğenmedim çünkü.
Arkadaşa ifade attım çünkü kendisi İtopya ile olumsuzluk yaşamış ama ben ve arkadaşlarım yaşamadık. Yıllardır alışveriş yaparım.
Senin mesajı beğenmedim çünkü Patriot gibi yıllardır bellek işi ile uğraşan firmaya "ne olduğu belirsiz modeller üretiyor" demişsiniz. Patriot SATA ve M2 kullanan biri olarak Toshiba yan markası olan Kioxia'dan daha tecrübeli ve ürünlerinin daha iyi olduğunu biliyorum.
Açıklama için teşekkürler. Ben M.2 SSD alırken, o zaman Kasım indirimleri vardı. Kingston ile Patriot'u karşılaştırdığımda bazı kronik Patriot modelleri var, ayrıca Kingston'da öyle. Bu yüzden dedim herhangi bir markayı kötülemek amaçlı değil. Zaten hazır sistemlerde felan Patriot kullanılıyor. Aslında colorful ile aynı kategoriye koymamam lazımdı haklısınız.

Açıklama için teşekkürler. Ben M.2 SSD alırken, o zaman Kasım indirimleri vardı. Kingston ile Patriot'u karşılaştırdığımda bazı kronik Patriot modelleri var, ayrıca Kingston'da öyle. Bu yüzden dedim herhangi bir markayı kötülemek amaçlı değil. Zaten hazır sistemlerde felan Patriot kullanılıyor. Aslında colorful ile aynı kategoriye koymamam lazımdı haklısınız.
Colorful bellek işini bilmem ama 20-25 senelik ekran kartı üreticisi, Avrupa'da bilinmiş. Custom ekran kartlarını çıkaran ilk firma. Kronik kelimesi eski Kioxia ürünleri için kullanılırdı. Şu devirde sorunu olmayan ürün yok zaten.

Ürünü iki gün önce satın aldım ve bugün teslim aldım. Şaşırdım hemen kargoya verilmesine malum İtopya olunca bekliyorduk bayağı. Kağıt üzerinde yazan değerleri veriyor ve bence Windows kurmak için yeterli bir hız vermiyor ama elde bu varsa düşünülebilir yedek depolama olarak daha mantıklı özellikle laptopta kullandığım için harici HDD'leri taşıyamıyordum iyi denk gelmiş oldu.

CrystalDiskMark_20231207190021.png

@Parzival hocam Windows hızının SSD okuma yazma hızıyla çok bir alakası yok çoğu PCI-e 4.0 7000 mb/sn hıza sahip olduğunu iddia eden SSD'lerden daha iyidir bu SSD, özellikle DRAM'e sahip olması zaten Windows kurulacaksa en önemli etken.

Bunu bilmiyordum teşekkür ederim bilgi için. Lakin daha fazla şey okumak ve izlemek isterim video veya blog var mı bu konuyla ilgili?

@Parzival hocam Windows hızının SSD okuma yazma hızıyla çok bir alakası yok çoğu PCI-e 4.0 7000 mb/sn hıza sahip olduğunu iddia eden SSD'lerden daha iyidir bu SSD, özellikle DRAM'e sahip olması zaten Windows kurulacaksa en önemli etken.

Yeni konular

Geri
Yukarı