Kioxia Exceria Pro M.2 SSD vermesi gereken hız değerlerini vermiyor

Bazı sistemlerde 1 adet gen4 SSD slotu oluyor diğer M.2 slotları gen3 hızında oluyor bu yüzden olabilir. Benim masaüstü sistemimde de sadece 1 adet gen4 SSD desteği var diğerleri gen3.

Evet hocam ben bunu hiç düşünmemiştim. Allah razı olsun HP de böyle ince bilgileri özelliklerde paylaşmıyor. Boşuna gen 4 aldık. Neyse artık eğer başka laptop alırsak ona takarız M.2'ler uzun ömürlüler zaten.
Taktiğin port gen 3 destekli olabilir. Kitapçiginda veya sitesinde yazar buyuk ihtimalle.

Ssd sahte olsa bu hizlara ulaşamaz bile.
Her yuva gen 4 olmak zorunda değil anakartının sitesinde yazar 2X 3.0 gen 1X 4.0 gen diye.
Anladım hocam eyvallah.

Marka model tam nedir. 1 tane gen3 1 tane gen4 destekliyor olabilir leptop.
Hp victus 16 d1042nt

Marka model tam nedir? 1 tane gen3 1 tane gen4 destekliyor olabilir laptop.

Hocam biraz baktım ama şu bilgiyi buldum. 2 side gen 4. HP'nin kendi sitesinden aldığım fotoyu bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240315-132537_Chrome.jpg
    Screenshot_20240315-132537_Chrome.jpg
    66,5 KB · Görüntüleme: 64
Taktiğin port gen 3 destekli olabilir. Kitapçiginda veya sitesinde yazar buyuk ihtimalle.

Ssd sahte olsa bu hizlara ulaşamaz bile.
Kingston KC3000 in sahtesi bu hızlara ulaşabiliyor. Egdsg.png
Evet hocam ben bunu hiç düşünmemiştim. Allah razı olsun HP de böyle ince bilgileri özelliklerde paylaşmıyor. Boşuna gen 4 aldık. Neyse artık eğer başka laptop alırsak ona takarız M.2'ler uzun ömürlüler zaten.

Anladım hocam eyvallah.

Hp victus 16 d1042nt

Hocam biraz baktım ama şu bilgiyi buldum. 2 side gen 4. HP'nin kendi sitesinden aldığım fotoyu bırakıyorum.
Hocam Aida64 indirip bakın gen 4 destekliyormu diye.

Gösteriyor fakat bende deneme süresi bittiği için bakamıyorum şu an.

Hocam bende de geçmişti. Sildim tekrar yükledim yine deneme süresi verdi. :)

Kingston KC3000'in sahtesi bu hızlara ulaşabiliyor. Eki Görüntüle 2141341

Hocam AIDA64 indirip bakın gen 4 destekliyor mu diye.

Hocam buldum sorunu. AIDA64'ten bulamadım xioxia SSD Utility programı kullanarak buldum. Siz ve diğer arkadaşların dediği gibi diğer port gen3 imiş. Fotoyu bırakıyorum ekte.

Son düzenleme:
E sürücüsü gen 3'e takılı C sürücüsü gen4'e takılı yer değiştirin sorun çözülür.

🤯 Hocam 2 SSD de gen4 zaten yer değiştirince değişen bir şey olmayacak. Bu sefer diğerinin hızı düşecek. Ben neden hızı düşük diye merak ettim. Sonradan anlaşıldı zaten.

🤯 Hocam 2 SSD de gen4 zaten yer değiştirince değişen bir şey olmayacak. Bu sefer diğerinin hızı düşecek. Ben neden hızı düşük diye merak ettim. Sonradan anlaşıldı zaten.

Laptopun kendi SSD'si aldığınız SSD'nin gen4 hızından düşük ise yerlerini değiştirin bence.

Geri
Yukarı