Kioxia Exceria SSD 3 günde %99 sağlığa düştü

emirxd

Hectopat
Yeni bir sistem aldım, içinde gelen SSD'yi kullanıyorum birkaç sebepten dolayı 2 kere format attım sadece %99'da görünüyor SSD sağlığı. Neden olur ve böyle 3 günde bir %1 düşmeye devam eder mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    218,1 KB · Görüntüleme: 125
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    159,4 KB · Görüntüleme: 138
Normal bir durum. İlk yazmadan itibaren sağlık %99 olabiliyor. Kingston A400 240GB aldım. 1 saat çalışmasına rağmen %99 oldu. Önemli olan uzun vadede performansı ve yedek sektör sayısını koruyor mu ona bakmak. Bazı diskler sağlığı fabrika TBW değerine sizin yazdığınız TB değerini oranlayarak buluyor. (Örneğin Crucial BX500) Bu yüzden sağlığı dosya yazdıkça düşüyor ama %0 olsa da kullanıma devam edilebiliyor.

SMART kısmından daha kapsamlı yazma veya yıpranma verisine ulaşabilirsiniz ama %1 kayı bence sorun değil.
Smart kısmı bu şekilde.
Normal bir durum. İlk yazmadan itibaren sağlık %99 olabiliyor. Kingston A400 240GB aldım. 1 saat çalışmasına rağmen %99 oldu. Önemli olan uzun vadede performansı ve yedek sektör sayısını koruyor mu ona bakmak. Bazı diskler sağlığı fabrika TBW değerine sizin yazdığınız TB değerini oranlayarak buluyor. (Örneğin Crucial BX500) bu yüzden sağlığı dosya yazdıkça düşüyor ama %0 olsa da kullanıma devam edilebiliyor.

Tek merak ettiğim şey başka konuları okuduğumda 6 aydan sonra %95'e düşmüş onların SSD'si, benim SSD'im 3-4 günde %1 düştü. Yazma ve okuma hızını etkileyecek midir oyun açılış süresi kapanış süresi bilgisayar açılış süresi kapanış süresi ve benzeri işler için sorun yaratacak mıdır ileride.
Kaç GB veri yazdınız?

Nereden bakılıyor?

Dosya Ekleri

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    107,6 KB · Görüntüleme: 106

Geri
Yukarı