Kioxia Exceria SSD Firmware güncellemesi nasıl yapılır?

Ben yaptım dostum, 2 parçaya bölmüştüm ben ve Windows yüklüydü. Veri kaybı yaşamadım. Windows yüklerken boot nasılsa ayni şekilde BIOS'tan USB ile başlatıyorsunuz. Kendisi her şeyi yapıyor tek şartı y/n soruyor, y basmalısınız. Veri kaybı için uyarı yapıyor ama veri kaybı yaşayanı görmedim.

Ne işe yarıyor bu Firmware güncellemesi? Çok gerekli mi? Bir artısı var mıdır? Mesela güncelleyince sıcaklıklarda düşme oluyor mu veya okuma yazma hızında değişiklikler?

Ne işe yarıyor bu Firmware güncellemesi? Çok gerekli mi? Bir artısı var mıdır? Mesela güncelleyince sıcaklıklarda düşme oluyor mu veya okuma yazma hızında değişiklikler?

Yani, Windows'u güncelleme nedeni ile aynı. İkisi de ne için bilmiyorum. Güvenlik 'cart curt'.

SSD'nin kendisinden kaynaklı sıcaklık sorunu ve okuma/yazma sorunu yaşayan kullanıcılar için öneriyoruz. Firmware güncellemesi yapıldığında bu tür sorunların düzelme durumu olabiliyor. Fakat bu tür güncellemeler yapılırken sorumluluğun tamamen kullanıcıya ait olduğu bilinmesi gerekiyor.

Merhabalar,
Ben aynı şekilde usb oluşturuyorum ancak boot hatası alıyorum.Çözümü nedir acaba ?
IMG-3578.jpg
.Çözümü nedir bilen var mı

@Talosardin boot menude windows uefi modunu other os ile değiştirip ayarları kaydedip yeniden boot menuye girip usb'yi seçtiğimde güncelleme işlemini gerçekleştirdim.Bu hatayı alanlar varsa bu şekilde çözebilirler belki.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı