Elektronik Kioxia G2 1 TB SSD 969 TL

Piyasada çok fazla sahte SSD dolaştığı için kafada soru işareti bırakıyor. Bir iki ay önce neredeyse aynı fiyata 500 GB versiyonunu almıştım ve memnunum. Umarım sahte değildir bu 1 TB versiyonlar.

Piyasada çok fazla sahte SSD dolaştığı için kafada soru işareti bırakıyor. Bir iki ay önce neredeyse aynı fiyata 500 GB versiyonunu almıştım ve memnunum. Umarım sahte değildir bu 1 TB versiyonlar.

İtopya sahte ürün satmaz hocam ve zaten bu SSD genel olarak 1000-1100 TL bandındaydı. Bu fiyata 500 GB aldıysanız oldukça kötü bir alışveriş yapmışsınız.

üstüne 150-200 verip bunu almak daha mantıklı hem pcıe 4.0 hem daha hızlı

Arkadaşlar bu çok kötü bir SSD. Bunun sık sık onerildigini görüyorum kesinlikle alınmaması gereken bir ürün.

Aradaki hız farkının son kullanıcı için Windows ve oyunlarda herhangi bir etkisi yok. Onun yerine 150 TL ucuz olan DRAM'li modeli almak daha mantıklı. Ayrıca PCI 4.0 ama hızı PCI 3.0 standartlarında olduğu için o da çok bir şey ifade etmiyor.
Etkisi yok dediğin ssd nin okuma hızı yüzde 70 yazma hızı yüzde 30 daha fazla. DRAM in elbette avantajı var ama hayati farkı da yok hele ki depolama olarak kullanılacaksa. İnsanların çoğu hala hdd veya 2.5 ssd kullanıyor

Arkadaşlar bu çok kötü bir SSD. Bunun sık sık onerildigini görüyorum kesinlikle alınmaması gereken bir ürün.
Niye?

Günlük standart kullanımda aradaki hız farkının pek aşırı bir etki etmeyeceğini düşünüyorum. Disk için 4.0 denilmiş ama ondan daha yüksek hız değeri veren 3.0 versiyonlu diskler mevcut. Ayrıca ana kartın da 4.0 destekliyor olması lazım bu hıza ulaşabilmesi için. Bir de, baktığım yerde yanlış yazılmadıysa, diskin TBW değeri 320 gözüküyor, Kioxia G2'nin ise bu değeri 400. Yani kağıt üzerinde G2 daha uzun ömürlü olarak gözüküyor. Kağıt üzerindeki değerlere bakacak olursak ikisi arasında G2 almak daha mantıklı gibi duruyor. Tabi dediğim gibi kağıt üzerindeki değerler, kullanıcı yorumlarını da dikkate almak lazım.
Katılmıyorum ama açıklayıcı yanıt için çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Etkisi yok dediğin SSD'nin okuma hızı yüzde 70 yazma hızı yüzde 30 daha fazla. DRAM'in elbette avantajı var ama hayati farkı da yok hele ki depolama olarak kullanılacaksa. İnsanların çoğu hala HDD veya 2.5 SSD kullanıyor

Niye?

Katılmıyorum ama açıklayıcı yanıt için çok teşekkür ederim.

7000/6600 SSD kullanıyorum SATA SSD'den geçtim oyunlarda ve Windows'ta hiçbir değişiklik olmadı. Olduysada yarım saniye falan olmuştur. YouTube'da bu dediğimi kanıtlayan karşılaştırma videoları var oradan bakabilirsin. 200 okuma yazmalı HDD'den 500 okuma yazma hızlı SSD'ye geçtiğinde yaşadığın farkı daha üstünde yaşamıyorsun.

7000/6600 SSD kullanıyorum SATA SSD'den geçtim oyunlarda ve Windows'ta hiçbir değişiklik olmadı. Olduysada yarım saniye falan olmuştur. YouTube'da bu dediğimi kanıtlayan karşılaştırma videoları var oradan bakabilirsin. 200 okuma yazmalı HDD'den 500 okuma yazma hızlı SSD'ye geçtiğinde yaşadığın farkı daha üstünde yaşamıyorsun.

Marifet okuma ve yazma hızlarında değil ki. SSD teknolojisinin asıl amacı random okuma ve yazma hızlarındaki değerlerdir. 200 okuma hızlı dediğin ssd de random okuma hızı 50 iken, bu değer HDD de 0.2 filan. Yani 250 kat artış var.

Dram ise çok daha önemli bir teknoloji.

Geri
Yukarı