Kioxia G2 1TB mi, WDS500G2x0C mi?

Bütçe
1000

kerem1238806

Kilopat
Daha fazla  
Anakart
Asus Prime B450
Arkadaşlar WDS500G2x0C kodlu ürünü 2. el satış yapan birinden sıfır kutulu şekilde 900 TL'ye anlaştım. Ancak almadan önce Kioxia'nın 1TB'li DRAM'lı ürününün Nays ile ödemede 1032 TL olduğunu öğrendim. Sizce hangi ürünü almalıyım? WDS500G2x0C kodlu ürün aslında WD'nin Black NVMe SSD'si. Ancak 2018 modeli sanırsam. Yani artık tedavülde yok. Üründe dram var mı ondan da emin değilim. Ürünler hakkında bilgisi olan varsa bu konuda yardımcı olabilir mi? Bu konuda dikkatli olmalıyım çünkü alacağım ürün hem F/P olmalı hem de uzun ömürlü ve hızlı olmalı. Müzik yapımcılığıyla uğraştığım için bu çok önemli.

Arkadaşlar WDS500G2x0C kodlu ürünü 2. el satış yapan birinden sıfır kutulu şekilde 900 TL'ye anlaştım. Ancak almadan önce Kioxia'nın 1TB'li Dram'lı ürününün Nays ile ödemede 1032 TL olduğunu öğrendim. Sizce hangi ürünü almalıyım? WDS500G2x0C kodlu ürün aslında WD'nin Black NVMe SSD'si. Ancak 2018 modeli sanırsam. Yani artık tedavülde yok. Üründe dram var mı ondan da emin değilim. Ürünler hakkında bilgisi olan varsa bu konuda yardımcı olabilir mi? Bu konuda dikkatli olmalıyım çünkü alacağım ürün hem F/P olmalı hem de uzun ömürlü ve hızlı olmalı. Müzik yapımcılığıyla uğraştığım için bu çok önemli.

Her iki SSD de DRAM mevcut fakat depolamada ikinci ürün pek önermem. Kioxia'dan daha hızlı olacaktır fakat uzun ömürlü olsun derseniz sıfır olan Kioxia'yı tercih etmenizi öneririm.

Her iki SSD de DRAM mevcut fakat depolamada ikinci ürün pek önermem. Kioxia'dan daha hızlı olacaktır fakat uzun ömürlü olsun derseniz sıfır olan Kioxia'yı tercih etmenizi öneririm.

WD'yi önermemenizin sebebi 500 GB olması mı yoksa eski bir ürün olması mı? Kioxia'dan çok daha iyi diye biliyorum ama ömür ve işlev önemli mesele. Bunun dışında 100 GB'lik bir plugini açarken hızlı yüklemesi lazım. Diyorsanız iki SSD arasında çok fark olmaz, o zaman kesinlikle Kioxia'yı tercih edeceğim.

Her iki SSD de dram mevcut fakat depolamada ikinci ürün pek önermem. Kioxia'dan daha hızlı olacaktır fakat uzun ömürlü olsun derseniz sıfır olan Kioxia'yı tercih etmenizi öneririm.

WDS500G2x0C'yi 850 TL'ye aldım. Depolama boyutu 500 GB olması tek sıkıntı. 300 TL daha katıp Kioxia'da alabilirdim. Ancak bu üründen oldukça memnunum. SSD'nin yanına 500 GB SATA SSD daha düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı