Kioxia SSD alınır mı?

Kronik sorunlu bir SSD olarak biliyorum. Toshiba'nın modeli. Patriot Burst veya Sandisk Ultra 3D almanı tavsiye ederim.

2 Aydır kullanıyorum ısınmıyor maximum 39 derece gördü, hız düşmesi de yaşamadım. 1 tb veri yazmışım sağlık hala %100 .
Trendyol indirimi ile 220 TL'ye 240 GB almıştım pişman etmedi.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-11-15 124327.png
    Ekran görüntüsü 2020-11-15 124327.png
    21,3 KB · Görüntüleme: 657
Bunun yerine Panther Apacer AS340 tavsiye ederim.

Bu SSD'yi almanızı tavsiye etmiyorum. Çünkü Kioxia aslında Toshiba Memory'nin yeni ismi. Kioxia Exceria 2.5" da aslında Toshiba TR200'ün yeni etiketli hali. TR200'ün bilinen kronik sağlık sorunu ve hız düşmesi sorunu var. O yüzden farklı markalardan alın bence.

Kioxia SSD ürünlerini Toshiba Memory olarak dünyanın tüm saygın üreticileri ve kullanıcılarına bu NAND flash teknolojisinin kaşifi olarak sunmaktayız. Türkiye'de mühendisimiz sorularınız için her zaman yardıma hazırdır. Güvenle kullanabilirsiniz. Email için: [email protected]

Kronik sorunlu diyenler mahalledeki dedikoducu teyzelerden farkınız yok yeminle sağda solda 2-3 tane olumsuz yorum görmesinler...sanırsın bu marka merdiven altı kaçak üretim! Bende de Samsung EVO 970 Plus vardı 8.ayında gümledi internette bu SSD alınmaz kötüdür diye yorum yapmadım elektriğe bağlı ya da başka sebeple bozuldu yerine yenisi geldi sıkıntısız kullanıyorum. Kullanmadığınız ürün hakkında 2-3 olumsuz yoruma bakarak atıp tutmayı bırakın artık.Marka fanlığını da bırakın bir faydası yok size.

Arkadaşlar internette SSD'lere bakarken Kioxia markasına denk geldim bu marka iyi midir, kullanan var mı, sıkıntı çıkarıyor mu?
Eki Görüntüle 609335

Dostum merhaba, konunu gordum yazayim dedim bu yazacaklarimi SSD almak isteyip Kioxia hakkinda bilgi almak isteyenlerde okusun. Tabii ki de en iyisini almak isterdim mesela Samsung EVO 860 gibi bir SSD fakat butcem yetmedi. Sonra internetten diger SSD'leri arastirdim. San disk e kronik sorunlu Adata'ya kronik sorunlu yazmislar. Hiç kullanmadigim için bilmiyorum ama bu Kioxia'ya kronik sorunlu yazan kullanicilar acaba ne kadar sure kullanipta bozup kronik sorun olarak adlandirdilar. İtopya'ya gidip 480 GB Kioxia SSD aldim pcm uctu resmen 5-10 dakika arasi acilan PC en fazla 10 saniyede aciliyor. Çok da memnunum ne isiniyor ne kasiyor ne takiliyor takir takir calisiyor. Yani uzun lafin kisasi agzi olan konusuyor. Tavsiyem alabilirsin, zaten 3 yil garanti veriyor Kioxia bir şey oldugu taktirde garantiye verirsin.

Dostum merhaba, konunu gordum yazayim dedim bu yazacaklarimi SSD almak isteyip Kioxia hakkinda bilgi almak isteyenlerde okusun. Tabii ki de en iyisini almak isterdim mesela Samsung EVO 860 gibi bir SSD fakat butcem yetmedi. Sonra internetten diger SSD'leri arastirdim. San disk e kronik sorunlu Adata'ya kronik sorunlu yazmislar. Hiç kullanmadigim için bilmiyorum ama bu Kioxia'ya kronik sorunlu yazan kullanicilar acaba ne kadar sure kullanipta bozup kronik sorun olarak adlandirdilar. İtopya'ya gidip 480 GB Kioxia SSD aldim pcm uctu resmen 5-10 dakika arasi acilan PC en fazla 10 saniyede aciliyor. Çok da memnunum ne isiniyor ne kasiyor ne takiliyor takir takir calisiyor. Yani uzun lafin kisasi agzi olan konusuyor. Tavsiyem alabilirsin, zaten 3 yil garanti veriyor Kioxia bir şey oldugu taktirde garantiye verirsin.

Hocam merhabalar. Uzun kullanımda yorumlarınız nedir hala memnunmusunuz

Yeni konular

Geri
Yukarı