Kioxia SSD sahte mi?

Nereden indirdiğinizi öğrenebilir miyiz? İşte bu yüzden Ventoy denen uygulamayla format diski oluşturmak lazım. Birkaç Windows'u atıyor hata veren olursa hemen diğerini deniyorsun.

Hocam Technopat'taki bi konudandi dur bir dakika bulacagim.

Burdakini indirdim.

Hocam şu an kapatsam ne olur tekrardan HDD taksam başka bir Windows sürümü indirsem ya da SSD'yi yeniden baştan kursam ne olur?

Arkadaşlar yok mu bir çaresi?

@Bakepcer hocam yok mu bir çaresi 10 saattir bekliyorum yok acilmiyor çok kapatsam ne olur ki?

Son düzenleme:
51 dakika oldu dostum cidden aşırı sıkıldım

Tami tamina toplam 1 saattir bu ekrandayim ne yapacağım ya.
Temiz kurulum yapmadıysan ya da fabrika ayarlarına dönerek format arıyorsan olabilir. Tavsiyem saf ISO ile temiz kurulum yapman. Ben bu kadar beklediğimi hatırlamıyorum. Hatta efi boot kısmını yanlışlıkla sildiğim için aynı günde 2 defa format atmıştım. Bu kadar sürmemişti.

Hocam Technopat'taki bi konudandi dur bir dakika bulacagim.

Burdakini indirdim.

Hocam şu an kapatsam ne olur tekrardan HDD taksam başka bir Windows sürümü indirsem ya da SSD'yi yeniden baştan kursam ne olur?

Arkadaşlar yok mu bir çaresi?

@Bakepcer hocam yok mu bir çaresi 10 saattir bekliyorum yok acilmiyor çok kapatsam ne olur ki?
Normal görünmüyor. SSD'yi bazen algılamıyor olabilir iyi taktığına emin misin? Bu arada baştan kurabilirsin kapatıp yine de ama beklemeni tavsiye ederim. Bu ekranı illa geçecektir diye düşünüyorum kurulum.

Hocam 2 saat oldu PC muh abimin arkadaşı var diyor tekrardan denesin kapatıp bir de SSD tam oturmadi azıcık boşluk var ne koymam gerekiyor iade edemem babamı zor ikna ettim.

Temiz kurulum yapmadıysan ya da fabrika ayarlarına dönerek format arıyorsan olabilir. Tavsiyem saf ISO ile temiz kurulum yapman. Ben bu kadar beklediğimi hatırlamıyorum. Hatta EFI boot kısmını yanlışlıkla sildiğim için aynı günde 2 defa format atmıştım. Bu kadar sürmemişti.

Normal görünmüyor. SSD'yi bazen algılamıyor olabilir iyi taktığına emin misin? Bu arada baştan kurabilirsin kapatıp yine de ama beklemeni tavsiye ederim. Bu ekranı illa geçecektir diye düşünüyorum kurulum.

Bu arada temiz kurulumdan kastigin nedir hocam SSD yeni çünkü.

Tam oturmadı derken SSD SATA 2.5 inç bildiğimiz SSD. Sen nasıl taktın?

Hocam alttan boşluğu kalıyor. Yukari aşağı oynuyor.

Bu arada temiz kurulumdan kastigin nedir hocam SSD yeni çünkü.
Temiz kurulum dediğim rufus ile yükleyici bellek oluşturman lazım. Sonrasında uefi ile boot ekranından USB partition'ı seçmen lazım. Bütün diskleri silip yeniden bölüm oluşturmalısın. Tabi bunu yapmadan önce kişisel dosyalarını yedeklemelisin.

Hocam burada ne yapayım şimdi?

Temiz kurulum dediğim Rufus ile yükleyici bellek oluşturman lazım. Sonrasında UEFI ile boot ekranından USB Partition'ı seçmen lazım. Bütün diskleri silip yeniden bölüm oluşturmalısın. Tabii bunu yapmadan önce kişisel dosyalarını yedeklemelisin.

Rufus yaptım UEFI ayarlarını hiç eklemedim bütün diskleri silmeye çalışıyorum olmuyor.

Dosya Ekleri

• 16799535549661480029203518714508.jpg
    16799535549661480029203518714508.jpg
    90,4 KB · Görüntüleme: 51
Hocam burada ne yapayım şimdi?

Rufus yaptım UEFI ayarlarını hiç eklemedim bütün diskleri silmeye çalışıyorum olmuyor.

Bütün diskleri silemezsin. Birincil diski silince hepsi silinir. Sonra yeni deyip MB ataman lazım. Bütün alanı atama yaparsan yanda 500 MB civarı kurtarma ve 200 MB EFI bölümü otomatik oluşacak, onları silmeye çalışma. En büyük bölüm olan birincili seçip devam et.

Hocam bakar mısınız bir daha boşu boşuna yapıp beklemek istemiyorum eğer Windows ISO dosyasından ise HDD takip indirip Rufus ile tekrardan yazdirayim.

Bütün diskleri silemezsin. Birincil diski silince hepsi silinir. Sonra yeni deyip MB ataman lazım. Bütün alanı atama yaparsan yanda 500 MB civarı kurtarma ve 200 MB EFI bölümü otomatik oluşacak, onları silmeye çalışma. En büyük bölüm olan birincili seçip devam et.

Ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı