Kira artışı doğru mu?

Şu an 850 TL olarak kirada oturuyoruz, ev sahibi arayıp 2024 Ocak başından kiranın 2 bin TL'den fazla olacağını söyledi, yüzde 25'lik orana göre 850 TL olan kira 3 bine kadar çıkıyor mu? Az önce internetten hesapladığımda 850 TL olan kira 25'lik zamla beraber ancak 1065 TL olarak görünüyor, ev sahibinin yaptığı kira doğru mu yoksa yanlış mı şikayet etmeli miyim?

O evden çıkın diyeceğim de başka yerde bu kadar ucuza oturabilir misiniz bilmem.

Benim kira 1500'den 3250 oldu. Aynı evler 5-6k arasında. Yüzde 100 den fazla zam yapılmasına rağmen gayet memnunum. Ev sahibi de o eve para yatırdı. Yok pahasına kimseye ev vermek zorunda değiller.

Yapacak bir şey yok hocam ben bizzat kira sorunu yaşayan birisi olarak bu tepkiyi verdim. Bize de fahiş zam yapmaya çalıştılar cimerle çözdük :D.

Sizinde yorumunuz biraz yersiz olmuş hocam, evinde calısan olmayabilir, bakıma muhtac hastası olabilir, yardımlarla geciniyor olabilir!

Eee, bundan ev sahibine ne? Bu işler böyledir, kimse kimseye acımak zorunda değil.

Bizim de bir kiracı vardı, bu seneye kadar 1000 lira kira veriyordu. Yeri geldi eksik verdi, yeri geldi 6 aylık kirayı biriktirdi, ses etmedik. Bu sene çıkarttığımızda gördük ki evi leş etmişler. Evde kapı kolu kalmamış, mutfak küf içinde. Bütün evi iğrenç bir boyayla kalorifer peteklerine kadar boyamışlar. Evi zamanında bırakırken pencerenin birinde perde bırakmıştık, 8 sene boyunca o perdeyi yıkamadan kullanmışlar. 50 bin lira masraf yaptım.

Millet bana acımıyor, ben niye acıyayım?

Şu an 850 TL olarak kirada oturuyoruz, ev sahibi arayıp 2024 Ocak başından kiranın 2 bin TL'den fazla olacağını söyledi, yüzde 25'lik orana göre 850 TL olan kira 3 bine kadar çıkıyor mu? Az önce internetten hesapladığımda 850 TL olan kira 25'lik zamla beraber ancak 1065 TL olarak görünüyor, ev sahibinin yaptığı kira doğru mu yoksa yanlış mı şikayet etmeli miyim?
Kardeşim ne kadar fırsatçısınız adam da kendine göre geçinmeye çalışıyor olabilir. 2 bin TL'ye ağlıyorsun birde ağladığın da para olsun 850 TL'ye yurt kalmadı.

Eee, bundan ev sahibine ne? Bu işler böyledir, kimse kimseye acımak zorunda değil.

Bizim de bir kiracı vardı, bu seneye kadar 1000 lira kira veriyordu. Yeri geldi eksik verdi, yeri geldi 6 aylık kirayı biriktirdi, ses etmedik. Bu sene çıkarttığımızda gördük ki evi leş etmişler. Evde kapı kolu kalmamış, mutfak küf içinde. Bütün evi iğrenç bir boyayla kalorifer peteklerine kadar boyamışlar. Evi zamanında bırakırken pencerenin birinde perde bırakmıştık, 8 sene boyunca o perdeyi yıkamadan kullanmışlar. 50 bin lira masraf yaptım.

Millet bana acımıyor, ben niye acıyayım?
Şimdi evi boşta tutmana da izin vermiyorlar gerçekten çok garip :)

Geri
Yukarı