Kiracı dask ödemek zorunda mı?

417496

Hectopat
İyi günler, her geçen gün ev sahibi katili olmamak için içimden küfür ediyorum. Bir şekilde sakin kalmaya çalışıyorum. Doğal gaz abonelik alırken dask yaptırmak zorundaydım. Bunu kiradan düşmek isteyince ev sahibi size ait dedi. Bize mi ait yoksa ev sahibine mi? Bu arada evin bazı yerlerinde çatlaklar var. Sanırım AFAD da çağırmamış.

Ev sahibine ait, "Ben kiradan düşerim, öyle göndercem haberin olsun. Uğraşmak istersen dava da açarım" de geç. Böyle insanlara kötü olman gerekiyor, korkup kaçar.

Sigorta (DASK dahil) ve emlak vergisi gibi şeylerde kiracının değil ev sahibinin sorumluluğu var.
Teşekkürler.

Ev sahibine ait, "Ben kiradan düşerim, öyle göndercem haberin olsun. Uğraşmak istersen dava da açarım" de geç. Böyle insanlara kötü olman gerekiyor, korkup kaçar.
Hiç sormayın, birazcık küçük Emrah gibi boynunuzu eğik görseler eşek sanıp semer vurmaya çalışırlar. Teşekkürler.

Teşekkürler.

Hiç sormayın, birazcık küçük Emrah gibi boynunuzu eğik görseler eşek sanıp semer vurmaya çalışırlar. Teşekkürler.

Kirayı banka uygulamasından gönderirken açıklamada belirt. "2000-3000 lira DASK ücreti ev sahibine ait olup, kendisi ödemediği için kiradan düşülerek gönderilmiştir." şeklinde.

Kirayı banka uygulamasından gönderirken açıklamada belirt. "2000-3000 lira DASK ücreti ev sahibine ait olup, kendisi ödemediği için kiradan düşülerek gönderilmiştir." şeklinde.
Elden olarak yazılmış sözleşmeye. Ailem anlaşmış bu ev için. Ayrıca vergiden kaçmak için 2000 lira elden 2000 lira ise resmi olarak kontratta yazıyor. Toplam 4 bin lira kira. Gecekondu. Tam davalık ama ev bulmak zor. Taşınmakta zor. Mevburen burada tikili kaldık. Ama artık sinirlenmeye başladım. Yakında 2 bin lira elden de vermemeyi düşünüyorum. Kendimi aptal gibi hissediyorum. Mecburi aptal gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı