Kırılan ürünü müşteri ödemek zorunda mıdır?

OneAcar 37

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar. Ben bir züccaciye dükkanı sahibiyim. İşlerimiz Allah'a şükür güzel gidiyor fakat bazı müşteriler ürünleri düzgün yerleştirip "ürünleri lütfen kaldırmayınız. Yetkililerden destek alınız. Kırılan ürünler müşteriye aittir." şeklinde bir yazı yazıp tüm rafların başına koymamıza rağmen bazı müşterilerimiz ürünleri yerlerinde kaldırıyor ve bazen istemeden ürünü yere düşürüyor. Bu olay günde 1-2 defa başına gelse sıkıntı olmaz fakat her gün en az 5-6-7 defa başıma geliyor. Bazı kırılan ürünlerse 350-400 liralık obje takımlarında bir parça oluyor. Müşteriden ürünü ödemesine arz ettiğimizde ise (Ödemek mi zorundayım? Banane! ) gibisinden cevaplarla karşılaşıyoruz. Bu konu hakkında yasal bir şey var mı yok mu bunu sizden öğrenmek istiyorum. Çünkü bir yasal yolu varsa gerçekten çok rahatlayacağım ve müşteriden çekinmeden kırdığı ürünün maliyetini rahatlıkla isteyebileceğim. Yorumlarınızı, düşüncelerinizi esirgemeyin. Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer rafları sen güzelce düşmeyecek şekilde döşeyip dizmişsen, müşteri istemeden dikkatsizlik sonucu kırıyorsa ben olsam kesinlikle ödettiririm. Bakacaksan adam gibi bak. Adamın malına zarar vermeye ne hakkın var? Banane nasıl diyebilir ya?

Eğer rafları sen güzelce düşmeyecek şekilde döşeyip dizmişsen, müşteri istemeden dikkatsizlik sonucu kırıyorsa ben olsam kesinlikle ödettiririm. Bakacaksan adam gibi bak. Adamın malına zarar vermeye ne hakkın var? Banane nasıl diyebilir ya?
Aynen öyle kardeşim. Ben raflarımı cidden düzgünce yerleştiriyorum ama öküz nitelikli insan geliyor hunharca o ürünü elinden düşürüp kırıyor. Çok kötü bir durum.

Benim bugün başıma geldi, dekoratif obje iki parçadan oluşuyormuş elime aldığım gibi üstteki küre yere düşüp tuzla buz oldu. Ürünün fiyatı neyse ödemek istediğimi peşinen söyledim ve ödedim. Sonra düşündüğümde en azından alış fiyatı neyse daha az tutarda ödeme yapmam istense daha iyi olmaz mıydı? Çünkü ürünü mağaza tam ve eksiksiz olarak bana satmadığı gibi ürünün kullanılabilecek bi yanı da kalmamıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı