Kiracı evden nasıl çıkarılabilir?

tony03

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar kira sözlesmesinin süresi doldu, bu yüzden kendiliğinden yenilenmiş. Yani süresiz sözleşmeye dönmüş anladığım kadarıyla. Şimdi kiraciya zam yapamayacak mıyım? Kiraci 10 yıl boyunca 1500 TL mi ödeyecek? Sözleşmedeki aylık kira 1500.

Kiracı biraz sorunlu biri parasından değil bundan sonra ne yapmalıyım bu yıl için mesela 1500 mi ödeyecekler yoksa beraber mi belirleyeceğiz mesela bu yıl için 1850 de anlaştık ne yapmalıyım yeni sözleşme imzalamamın bir etkisi olur mu tahliye taahhütnamesi imzalatmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar kira sözlesmesinin süresi doldu, bu yüzden kendiliğinden yenilenmiş. Yani süresiz sözleşmeye dönmüş anladığım kadarıyla. Şimdi kiraciya zam yapamayacak mıyım? Kiraci 10 yıl boyunca 1500 TL mi ödeyecek? Sözleşmedeki aylık kira 1500.

Üfe TUF'e oranlarında zam yapabilirsiniz.
Bir de son çıkan Max %25 sınırı var sanırım hangisi yüksek ise o orandan yaparsınız.
Sözleşme uzama olayı bir yıldır.
Bir dahaki seneye bir ay kala noterden ihtarname çekmeniz lazım.
Evi boşaltmak istiyorsanız.

Bence kiracı ile zıtlaşmayın git mahkemeye ver diyebilir bu süre içinde kirada alamazsınız.

Üfe TUF'e oranlarında zam yapabilirsiniz.
Bir de son çıkan Max %25 sınırı var sanırım hangisi yüksek ise o orandan yaparsınız.
Sözleşme uzama olayı bir yıldır.
Bir dahaki seneye bir ay kala noterden ihtarname çekmeniz lazım.
Evi boşaltmak istiyorsanız.

Bence kiracı ile zıtlaşmayın git mahkemeye ver diyebilir bu süre içinde kirada alamazsınız.

Benim yerimde olasyıdınız kiracıyı en kısa sürede çıkartmak isteseydiniz ne yapardınız.

1 sene sonrasına çıkması için taahhütname imzalatacağım taahhütnameyi ne zaman imzalatman benim açımdan daha avantajlı olur?

1 sene sonrasına çıkması için taahhütname imzalatacağım taahhütnameyi ne zaman imzalatman benim açımdan daha avantajlı olur.

Hemen imzalatabilirsiniz.
Ama imzalamak istemez ise sözleşmedeki ihtar süresini kullanarak ihtarname çekip sözleşmenin kendiliğinden yenilenmesini önleyebilirsiniz.

merhaba kira artış oranınıza göre her yıl kira artışı olacaktır. kira kontratı 5 yıl geçerlidir. kira kontratındaki artış oranına bağlı kalınarak kira artışı olur. 5 yıl dolduktan sonra kira uyarlaması davası açılır ve yeni kira tutarı piyasa rayiçlerine göre belirlenir. hakim yeni kirayı belirler iken nefaset indirimi uygular. tahliye davası da 10 yıl bittikten sonra açılır.

Süresiz sözleşme olmaz. Zaten yasal oranda zam yapmışsınız, halen eski tutarı mı ödeyecek diye soruyorsunuz. Kiracınızı tahliye etmek istiyorsanız, kiracının sorunlarını içeren dilekçe yazarak sulh hukuk mahkemesine başvuru yapabilirsiniz. İhtimalle, aranızda çıkan menfaat çatışması yüzünden kiracınızı sorunlu buluyorsunuz ama yasal haklarınızın dışında davranıyorsunuz. Şahsen böyle bir durumda kalsam ev sahibi olmak istemezdim, ava giderken avlanmakta var.

Yeni konular

Geri
Yukarı