Kiracı evden nasıl çıkartılır?

Eve çilingirle girmek yasak olabilir. Ev sahibim evi satılığa çıkarttı ama evi almak isteyenlere evi göstermek için gün ve saatte anlaşarak iş yapıyoruz. Kendisi çok kötü bir insan, buna rağmen çilingir çağırmayla tehdit etmedi.

Kanunu iyi incelemenizi tavsiye ederim, eve çilingirle girmek kiracının konut dokunulmazlığını ihlal ediyor olabilir.

Hocam kira sözleşmesinde babamın yani ev sahibinin imzası olmadığını fark ettik. Bu durumda sözleşmenin geçersiz olduğunu öğrendim. Bu sebeple kiracıyı çıkarabilir miyiz?

Hocam kira sözleşmesinde babamın yani ev sahibinin imzası olmadığını fark ettik. Bu durumda sözleşmenin geçersiz olduğunu öğrendim. Bu sebeple kiracıyı çıkarabilir miyiz?

İlginç bir durum. Sözleşmenin geçersiz olması halinde kiracının o ana kadar ödediği kiraları geri isteme hakkı kazanması olasılığından şüpheleniyorum. Sıkıntı yaşamamak için bir avukata başvurmanızı öneririm.

İlginç bir durum. Sözleşmenin geçersiz olması halinde kiracının o ana kadar ödediği kiraları geri isteme hakkı kazanması olasılığından şüpheleniyorum. Sıkıntı yaşamamak için bir avukata başvurmanızı öneririm.

Tamamdır teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

İhtiyaç durumlarında kiracı her türlü çıkmak zorunda yalnız bu konuda yalan söyler ve kiracı bunu fark ederse ceza ödersiniz hem de kiracının taşınma masrafları gibi şeyleri siz ödersiniz diye biliyorum. Onun haricinda sözleşme yaparken koşulsuz şartsız 1 yıl sonunda çıkartabilirim diye eksra bir belge daha imzalatmanız lazım o belge olmazsa hak iddia edemiyorsunuz.

Beyler benim de buna benzer bir sorunum var. 2022 Kasım ayında kiracı girdi ama ne elektriği ne suyu üstüne aldı ikisi de benim üstüme hala. Bunlar elektriği ve suyu geç ödüyorlar hatta 5 aydır suyu ödemediler gittim ben ödedim ve 2 aydır kira vermiyorlar para bekliyoruz diyorlar. Bu durumda benim onları çıkarabilme hakkım var mı mahkeme ile uzatmadan? Dediğim gibi her şey benim üstüme.

Benim de buna benzer bir sorunum var. 2022 Kasım ayında kiracı girdi ama ne elektriği ne suyu üstüne aldı ikisi de benim üstüme hala. Bunlar elektriği ve suyu geç ödüyorlar hatta 5 aydır suyu ödemediler gittim ben ödedim ve 2 aydır kira vermiyorlar para bekliyoruz diyorlar. Bu durumda benim onları çıkarabilme hakkım var mı mahkeme ile uzatmadan? Dediğim gibi her şey benim üstüme.

Ödeme faturaları. Paraları olunca ödesinler.

Gerçekten kiracı olmakta ev sahibi olmakta çok zor umarım uzlaşabiliriz. Yoksa mahkemeyle iş uzayacak. Peki şöyle bir olay olsa onlar bu mahkeme sonrası 6 ay kalacaklar evde ben de mağdur durumda olacağı. Bu durumda ben farklı bir yerde örneğin pansiyon otel vs gibi bir yerde kalsam benim giderim bir şekilde onlara ödetebilir miyim?

Merhaba dostlar, kiracıya 1 hafta önce mesaj attım ve durumu izah ettim ardından iki gün geçti ve cevap vermedi daha sonrasında aradım ve müsait olmayıp geri dönüş yapacağımı söyledi bunun ardından 4 gün geçti ve geri dönüş yapmadı bugün tekrar mesaj attım bu hafta sonu hasar tespiti içim eve geleceğime evde olmaları gerektiğini belirtip aksi takdirde çilingir ile eve bakacağımı söyledim ve bana onu taciz ettiğimi vs söyledi ardından yabancı bir numara aradı ve kiracıyı taciz ettiğimi bir daha yaparsam bana dava açacağını ve eve çilingir ile girersem seni içeri attırırım cevabını verdi. Bir avukatın benim rızam olmadan benim numaramı öğrenip beni doğrudan araması yasal mı?

KVKK'ya göre sizin numaranızı bir avukata dahi veremez. Bu durumda siz haklısınız ama çilingir konusunu bilmiyorum.

Merhaba dostlar. Kiracıyı evden çıkarmak istiyoruz.

Durum şöyle.

Ben üniversiteden mezun oluyorum ve Zonguldak'ta anneannemin evinde ev boş olduğu için annemle birlikte yaşıyorum. Kocaeli Üniversitesi'nde okuyorum. Babam Kıbrıs'ta yaşıyor ve Ankara'da babamın evi var. Benim stajımda Ankara'da daha sonrasında bulunduğum firmada çalışmaya devam edeceğim. Kira da oturanlar öğrenci. Benim stajım Ankara'da olacağı için ve annem de babamın yanına döneceği için Ankara'daki eve yerleşmek istiyorum. Yani ihtiyaç sebebiyle kiracıyı evden çıkarmak istiyoruz. Stajım yazın olacak. 1 yıllık sözleşmeleri bu ay sonunda bitiyor. Bu kiracıyı en geç Temmuz sonuna kadar çıkarmamız gerek. Kiracı çıkmayacağını söylüyor. Bunu en kısa sürede nasıl yapabiliriz. Çok önemli bir durum yardımcı olursanız sevinirim.
İstediğiniz kadar söylesenizde kiracıya çıkaramazsınız. Kiracı da haklı. Taşınma parası ev bulma depozito ıvır zıvır bunları yaparken servet ödeyecek. Sizin yapabileceğiniz tek şey mahkemeye vermek o da biraz uzun sürer.

Geri
Yukarı