Kiracı evden nasıl çıkartılır?

Hocam kira sözleşmesinde babamın yani ev sahibinin imzası olmadığını fark ettik. Bu durumda sözleşmenin geçersiz olduğunu öğrendim. Bu sebeple kiracıyı çıkarabilir miyiz?

Hocam kira sözleşmesinde babamın yani ev sahibinin imzası olmadığını fark ettik. Bu durumda sözleşmenin geçersiz olduğunu öğrendim. Bu sebeple kiracıyı çıkarabilir miyiz?

İlginç bir durum. Sözleşmenin geçersiz olması halinde kiracının o ana kadar ödediği kiraları geri isteme hakkı kazanması olasılığından şüpheleniyorum. Sıkıntı yaşamamak için bir avukata başvurmanızı öneririm.

Tamamdır teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

İhtiyaç durumlarında kiracı her türlü çıkmak zorunda yalnız bu konuda yalan söyler ve kiracı bunu fark ederse ceza ödersiniz hem de kiracının taşınma masrafları gibi şeyleri siz ödersiniz diye biliyorum. Onun haricinda sözleşme yaparken koşulsuz şartsız 1 yıl sonunda çıkartabilirim diye eksra bir belge daha imzalatmanız lazım o belge olmazsa hak iddia edemiyorsunuz.

Beyler benim de buna benzer bir sorunum var. 2022 Kasım ayında kiracı girdi ama ne elektriği ne suyu üstüne aldı ikisi de benim üstüme hala. Bunlar elektriği ve suyu geç ödüyorlar hatta 5 aydır suyu ödemediler gittim ben ödedim ve 2 aydır kira vermiyorlar para bekliyoruz diyorlar. Bu durumda benim onları çıkarabilme hakkım var mı mahkeme ile uzatmadan? Dediğim gibi her şey benim üstüme.

Ödeme faturaları. Paraları olunca ödesinler.

KVKK'ya göre sizin numaranızı bir avukata dahi veremez. Bu durumda siz haklısınız ama çilingir konusunu bilmiyorum.

İstediğiniz kadar söylesenizde kiracıya çıkaramazsınız. Kiracı da haklı. Taşınma parası ev bulma depozito ıvır zıvır bunları yaparken servet ödeyecek. Sizin yapabileceğiniz tek şey mahkemeye vermek o da biraz uzun sürer.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…