Kırık diş ağrısı

Arkadaşlar karantina başladıktan 1 hafta sonra, 2 gün kırık dişim ağrıyıp geçmişti ama son birkaç gündür (4-5 gün) dişimde bir sızı var. Ve kesinlikle bu dişimle yemek yiyemiyorum.
Malum adı lazım olmayan virüsten dolayı diş doktoruna da gidemiyorum :( .
Elimden tek gelen buz, gargara ve ağrı kesiciler :(
Sizce bu diş çekilir mi? Ya da dolgu mu yapılır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Buz kullanmanızı tavsiye etmem. 10-15 saniye rahatlama için 1-2 saat daha şiddetli acı çekiyoruz. 20'lik diş zamanları hastanelerde yattım, geçmiş olsun. Acısı tarif edilemez.

Dişin durumuna göre doktorlar kanal da yapabilir.

Şu an için diş çekimi, dolgu vs yasak. Doktora gitsen bile film çeker, ilaç verir en fazla. Yaptığın çözümler ise uzun süreli ağrını kesmez. Ağrı kesici kullanman daha iyi olur.

Bir yandan da ağrı kesici kullanmak istemiyorum ama yapabilecek başka bir şey de yok :( .
Zaten 20'lik dişimde gelmek üzere.
InkedWhatsApp Image 2020-04-28 at 01.00.17_LI.jpg

Son 1 haftadır dişlerimi düzenli olarak yıkayıp, gargara yapıyorum ve de düzenli yediklerime çok dikkat ediyorum. Bu sayede son 3 gündür dişim(lerim) de hiç ağrı yok.
Şeker, un ve tatlıyı oldukça hayatımdan çıkarttım.

Dipnot: İnsan bunları disiplinli yapınca iradesi artıyor, bu sayede 3 günde 1 kilo verdim :) ve bir daha o diş ağrısını çekmemek için de aynen böyle devam.

Arkadaşlar cevaplarınız ve geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler.

Şu an için diş çekimi, dolgu vs yasak. Doktora gitsen bile film çeker, ilaç verir en fazla. Yaptığın çözümler ise uzun süreli ağrını kesmez. Ağrı kesici kullanman daha iyi olur.
Diş çekimi değil dolgu ve kanal tedavisi gibi diş oymayı gerektiren şeyler yasak.
Son 1 haftadır dişlerimi düzenli olarak yıkayıp, gargara yapıyorum ve de düzenli yediklerime çok dikkat ediyorum. Bu sayede son 3 gündür dişim(lerim) de hiç ağrı yok.
Şeker, un ve tatlıyı oldukça hayatımdan çıkarttım.

Dipnot: İnsan bunları disiplinli yapınca iradesi artıyor, bu sayede 3 günde 1 kilo verdim :) ve bir daha o diş ağrısını çekmemek için de aynen böyle devam.

Arkadaşlar cevaplarınız ve geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler.

Çektirebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı