Kırık klavye tuşu nasıl tamir edilir?

Ali Çelik

Kilopat
Daha fazla  
Klavyeyi temizlerken swicthin üzerinde bulunan artı şeklindeki çıkıntı kırılarak klavye tuşunun içinde kaldı. Tuş şu an yerine oturmuyor. Severek kullandığım nispeten pahalı bir cihaz o yüzden çöpe atmak istemiyorum. Klavyeyi tamir etme veya tamir ettirme imkanım var mı?

Swicthin üzerindeki artı şeklindeki çıkıncı kırıldı. Uyumlu olsa dahi kırık olduğu için yerine oturmaz.:D Acaba yapıştırarak sabitleyebilirmiyim tekrar.

Kırığı tam anlamadım ama 2 katlı tuşlama klavye kullanıyorsan ve yaylar klavyenin içinde kaldıysa tuşu yaya japon yapıştırıcı ile yapıştırıp eski haline getirmen mümkün. Yaylar kırıksa yapacak bir şey yok. Yay derken kaldırma ve indirme mekanismasının sınırını belirtleyen plastik aparatı kastediyorum.

Swicthin üzerindeki artı şeklindeki çıkıncı kırıldı. Uyumlu olsa dahi kırık olduğu için yerine oturmaz.:D Acaba yapıştırarak sabitleyebilirmiyim tekrar.
Japon yapıştırıcısı plastiğin kimyasını bozuyor biraz terziler kumaş yapıştırıcısı kullanır, o daha mantıklı olabilir. Switchleri de değiştirmek mümkün.

Benim de laptop klavyemin j tuşu biraz zor basılıyordu çıkardım tuşları her şeyi hallettim ama tam takarken j tuşu kırıldı (Switch ve ortadaki baloncuk kırılmadı sadece tuş) takılmıyoda yeni tuşda almak istemiyorum çözümü bilen varsa yazabilir mi acil

Yeni konular

Geri
Yukarı