Tek tuşu bazen basmayan klavye nasıl tamir edilir?

264075

Hectopat
Benim 3 yıl önce almış olduğum bir Trust GXT 890 Cada mekanik klavyem var ve bu klavyeyi 1 yıl önce durup dururken klavyede 4-5 tuş basmamaya başladığı için kutusuna koyup kullanmayı bırakmıştım. Bugün de öyle bir denemek için açtım ve şaka gibi ama kendi kendine düzelmiş. Tek bir sorunu var sadece e tuşu bazen bastığımda algılamıyor. Geri kalan tuşlar normal çalışıyor. Bu e tuşunu nasıl düzeltebilirim peki biliyor musunuz? Şu an bunu bile yazarken 5-6 defa algılamadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim 3 yıl önce almış olduğum bir Trust GXT 890 Cada mekanik klavyem var ve bu klavyeyi 1 yıl önce durup dururken klavyede 4-5 tuş basmamaya başladığı için kutusuna koyup kullanmayı bırakmıştım. Bugün de öyle bir denemek için açtım ve şaka gibi ama kendi kendine düzelmiş. Tek bir sorunu var sadece e tuşu bazen bastığımda algılamıyor. Geri kalan tuşlar normal çalışıyor. Bu e tuşunu nasıl düzeltebilirim peki biliyor musunuz? Şu an bunu bile yazarken 5-6 defa algılamadı

Tuşu sök bi bak bir şeyler falan araya kaçmış mı, eğer bir sıkıntı gözükmüyorsa switch çıkıyorsa amazondan switch sipariş edip değiştirebilirsin. Mekanik klavyelerde switch bozulması çok oluyor o yüzden Hot swap klavye almak lazım

Switch'lerden kaynaklı büyük ihtimalle hotswap özelliği bulunuyorsa yeni Switch alıp değişebilirsin.
Kendi sitesinden baktım ama yazmıyor yok sanırsam.

Kendi sitesinden baktım ama yazmıyor yok sanırsam.

Bilgisayar tamircilerinden değiştirebilen varsa değiştirebilirsin bi ara sor istersen, internette var değiştirenler videolarını gördüm de baya zor gözüküyor

Geri
Yukarı