Kırık PS3 Multiman'a girince kapanıyor

NesquikCereal000

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba benim PS3 Super Slim ve geçen hafta PS3'ü kırdım hen ile. Ardından Multiman'a GTA 5 yükledim ik başlarda Multiman'a girince de GTA 5'e girince de kapanmıyordu. 4 gün önce PS3'e gireyim dedim GTA 5 açmak için ve Hen'i aktif edip Multiman'a tam girdim açılma ekranında iken PS3 tamamen kapandı kırmızı ışık bile yanmıyordu. Ben acaba kırmızı ışık sorunu mu diye araştırma yaptım ve büyük olasılıkla değildi. 4 gün boyunca rahatlıkla PS3'e girdim, Multiman'a girdim ve hiçbir sorun olmadı tekrar kapanmadı. Dün de gireyim dedim Hen'i aktif ettim ve Multiman'a tam girdim ve giriş ekranında iken yine kapandı. Bende tekrar açtım. Hen'i aktif ettim ve Multiman'a girdim ama bu sefer girdi. Oyun yerine gelip GTA 5'e girdim ve tıkladığımda açılmadan 2-3 önce ekran siyah olur ve tam orada tekrar kapandı. Bu sorunun kaynağı nedir? Kırmızı ışık hatası mı? Yoksa başka bir şey mi? Çünkü PS3'ü satmayı düşünüyorum yerine PS4 alacağım ama sorun çıkarmaması lazım. Sebebini veya çözümünü bilen varsa yazsın.

Hocam rehberimi uygulamanı öneririm ısınma sorunuda olabilir ve ya MultiMAN'ı tekrar kurmayı dene.
Hocam rehberinize baktım. Ps3 kırma rehberine girdim.Bilgilendirici olmuş elinize sağlık ama ben zaten bu adımlar ile kırdım ps3'ü.Cihazda ısınma sorunu yok zaten ben bakmıştım sıcaklık değerlerine 1 saat oynamanın sonunda.Isınma değil problem başka birşey ama ne anlamadım ve ısınma ile alakalı olmamasının nedeni eğer ısınma olsaydı 2-3 saatlik oynamanın sonunda kapanırdı ben ps3'ü ilk açtığım 5-6 dk da kapanıyor.Multıman'a veyada GTA 5'e girince oluyor.

HEN'i hangi siteden kurdun?
ps3xploit.me ise site taşındı ve Jailbreak işlemleri stabil değil yani PlayStation HEN'den dolayı cortlayabilir. HEN'i zmodblogspot diye bir site vardı ordan kurmayı dene videosu olacaktı linkini atacağım. Bu arada sıcaklığı nasıl ölçtün ?

HEN'i hangi siteden kurdun?
ps3xploit.me ise site taşındı ve Jailbreak işlemleri stabil değil yani PlayStation HEN'den dolayı cortlayabilir. HEN'i zmodblogspot diye bir site vardı ordan kurmayı dene videosu olacaktı linkini atacağım. Bu arada sıcaklığı nasıl ölçtün ?
Hocam sıcaklığı multıman'da sıcaklığa bakma yeri var oradan cpu derecesince ve rsx ısısına bakılıyor.Hen konusuna gelince ps3xploit.me sitesinden hen'i kurdum ve hen'de sıkıntı yok. büyük ihtimalle termal macunun değişmesi gerekli. Alalı 9 yıl oldu.

Hocam sıcaklığı Multiman'da sıcaklığa bakma yeri var oradan CPU derecesince ve rsx ısısına bakılıyor. Hen konusuna gelince PS3xploit. Me sitesinden Hen'i kurdum ve Hen'de sıkıntı yok. Büyük ihtimalle termal macunun değişmesi gerekli. Alalı 9 yıl oldu.

Hocam kaç derece?
MultiMAN ile sıcaklığa nasıl bakıldığını biliyorum.
Ona bakılırsa bende Slim modeller var 2013'te alındı ama daha eski modeller. İçi hiç açılmadı ne macun için ne de başka bir şey için anca HDD değişimi neyse oyunlarda 60 dereceyi geçmiyor eğer sıcaklık 60'ın üstündeyse termal macun yenile ve benim rehberimi öneriyorum. Hocam kafamı karistirdin 😅
Ilk önce sıcaklık ile alakalı sorun yok diyorsun sonra sıcaklık üzerine yapılan bir işlemi yapmaya karar veriyorsun.

Son düzenleme:
Hocam kaç derece?
MultiMAN ile sıcaklığa nasıl bakıldığını biliyorum.
Ona bakılırsa bende Slim modeller var 2013'te alındı ama daha eski modeller. İçi hiç açılmadı ne macun için ne de başka bir şey için anca HDD değişimi neyse oyunlarda 60 dereceyi geçmiyor eğer sıcaklık 60'ın üstündeyse termal macun yenile ve benim rehberimi öneriyorum. Hocam kafamı karistirdin 😅
Ilk önce sıcaklık ile alakalı sorun yok diyorsun sonra sıcaklık üzerine yapılan bir işlemi yapmaya karar veriyorsun.
Evet hocam haklısın hocam dediğim şeyden benim de kafam karıştı ama termal macun 60 dereceyi değil 75 üstü ise değiştirilir.Oyunlarda benim ki 68 derece civarı oluyor bir sorun teşkil etmez ama yinede ben işlemci ile alakalı bir problem olduğunu düşünüyorum veyada yazılımsal.Ben ne olur ne olmaz diye termal macunun değişmesi gerekli olduğunu söyledim.Hocam çünkü ps3 çok fazla ısınıyor ama ben sıcaklık değerlerine baktığımda cpu 68 fln rsx 62 civarlarında çok ama neden çok sıcak ps3 onu anlamadım.

Evet hocam haklısın hocam dediğim şeyden benim de kafam karıştı ama termal macun 60 dereceyi değil 75 üstü ise değiştirilir. Oyunlarda benimki 68 derece civarı oluyor bir sorun teşkil etmez ama yine de ben işlemci ile alakalı bir problem olduğunu düşünüyorum veya da yazılımsal. Ben ne olur ne olmaz diye termal macunun değişmesi gerekli olduğunu söyledim. Hocam çünkü PS3 çok fazla ısınıyor ama ben sıcaklık değerlerine baktığımda CPU 68 falan rsx 62 civarlarında çok ama neden çok sıcak PS3 onu anlamadım.

60'da degistirdim demedim 60'ın üstündeyse değiştir dedim. Hocam zaten sen benden daha iyi biliyorsun o zaman kendi bildiğin gibi devam et ne diyeyim 😃

Son düzenleme:
60'da degistirdim demedim 60'ın üstündeyse değiştir dedim. Hocam zaten sen benden daha iyi biliyorsun o zaman kendi bildiğin gibi devam et ne diyeyim 😃
Bende senin 60'da değiştir dediğini demedim. Şöyle dedim 60 da değil (60'ın üstünde değil anlamında)75 üstünde değişir dedim.Birde sürekli rehberime bak diyorsun.Baktım Hocam zaten herşeyi okudum ama onu tekrar yapcak vakit yok o yüzden tekrar yapamam. Senden iyi bildiğimi iddia etmedim ama sen laf eder gibi "sen daha iyi biliyorsun kendi bildiğin gibi devam et"diyorsun. Sadece dediklerin için vaktim yok. Hızlı bir çözüm sordum en baştan ps3'ü kıramayacağım için yapamam ama sen gelip başından salar gibi kendi bildiğini yap diyorsun. Ben çözüm istedim laf dalaşı yapabileceğim adam değil.

Geri
Yukarı