Kırık yön tuşu yerine ne takılır?

linuxzen

Hectopat
Makaleler
1
Yer
izmit
Daha fazla  
Sağ yön tuşum yaklaşık 1 yıldır kırık. Ben de onun yerine NumLock kullanıyordum. Ama bugün de NumLock tuşları bozuldu. 5, 6, 1 ve 2 basmıyor. 6 basmayınca da yön tuşum kalmamış oldu. Küçük ok işaretleri ile olan yere ne takabilirim? Laptop kullanıyorum. Şu baloncuk gibi olan kısım da yok ortalıkta.

Sağ yön tuşum yaklaşık 1 yıldır kırık. Ben de onun yerine NumLock kullanıyordum. Ama bugün de NumLock tuşları bozuldu. 5, 6, 1 ve 2 basmıyor. 6 basmayınca da yön tuşum kalmamış oldu. Küçük ok işaretleri ile olan yere ne takabilirim? Laptop kullanıyorum. Şu baloncuk gibi olan kısım da yok ortalıkta.

Çalışmayan NumLock tuşlarından birini söküp, ok tuşuna takmayı deneyebilirsiniz. Çalışırsa şayet.

Çalışmayan NumLock tuşlarından birini söküp, ok tuşuna takmayı deneyebilirsiniz. Çalışırsa şayet.
Üstündeki tuş var. Ama dediğim gibi baloncuk yok -ki balocuk değil ama anlatamadım işte-. Orayı sökersem oraya nasıl yapıştıracağım? Daha önce sol üstteki END tuşunu söküp takamamıştım.

Dostum senin mekanizma bozulmuş, tuş çıkar tak sana faydası dokunacağını sanmıyorum.
Belki ĞŞİ; tuşlarını kullanabilirsin? Oyun içinse bu tuşlar %99 boş oluyor.

Dostum senin mekanizma bozulmuş, tuş çıkar tak sana faydası dokunacağını sanmıyorum.
Belki ĞŞİ; tuşlarını kullanabilirsin? Oyun içinse bu tuşlar %99 boş oluyor.
Hocam sadece sağ tuşu takacaktım.

1656932563001.png

Klavye böyle. Sağdaki 6 tuşunu taktım.

Ben sizin sözlerinizden mekanizma bozuk diye anladım. Sıkıntı sadece tuşun düşmesiyse (siyah parça) değiştirin gitsin tabi.
Siyah parça değil, fotoğraftaki NumLock'un oradaki 5'in yanında bir tane balon gibi bir şey var. O sağ yön tuşunda yok. Onun yerine sağ yöne ne koyabilirim diyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı