Kırılan mekanik klavye tuşu nasıl temin edilir?

DIABLO36

Hectopat
Merhabalar, yaklaşık 3 senedir HyperX alloy Elite RGB mekanik klavye kullanıyorum. Geçen aylarda tuşları çıkartıp klavyeyi temizlerken biraz sert müdahale ile F11 tuşumun Switch'e oturacak yerini çatlattım ve birkaç gün sonra da Switch'e oturan kısımın bir tarafı tamamen koptu. Tuş yine takılı duruyor ama bir temasta bir ucu boşta olduğundan yamuluyor veya hemen düşüyor. Sizce bu tuşu nereden bulabilirim veya ne yapabilirim? Ürünün kendisi ile gelen ekte yer alan gri tonlarındaki yedek tuşları duruyor, çoğunu kullanmadım. Onlardan birisini taksam mı sizce? 😅 tuşun görseli ile işlevi başka olacak ama karar veremedim. F11 tuşunu tek olarak bulmam herhalde imkansız gibi. Bu konuda açıkçası fikir arıyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Klavyem: HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Red İngilizce Mekanik Oyuncu Klavyesi

dostum kopan parçayı yapıştırmayı felan dene yada

HyperX Pudding TR Tuş Takımı Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

satıcıya ulaş ve tuşu tekli satmalarını rica et bence
Paket ile sattıkları için muhtemelen tekil olarak tuş satmaz diye düşünüyorum. Ama bir tuşum kırıldı diye de 250 TL vermek şu anlık düşündürmedi değil...
Mail yolu ile iletişime geçebilirsin veya destek ekibini arayarak parça isteyebilirsin.
Bence bir dene olmazsa internetten alırsın.
Garantisi bitti ama kendilerine mail atayım o halde bakalım onlardan da pek ümidim yok ama denemekten zarar gelmez.

harici keycaps alip takabilirsin
Yukarıda arkadaşın attığı linkteki gibi mi? Bir tuş için paket olarak almak saçma geliyor eğer tasarım değiştirmek istersem elbette paket olanı almak daha makul ama bir tuş gerekli bana. Onu tekil olarak satacaklarını sanmıyorum ürünler kapalı paket olarak satılıyor...

benim corsair bir mekanik klavyede aynısı başıma geldiğinde destek ile görüştüm 1-2 ay sonra çin'den bana istediğim tuşun keycapi geldi ama hem destekle konuşmak hem de kargoyu beklemek uzun sürüyor, hyperx'te destek nasıl bilemem tabi

Geri
Yukarı