Kırmızı CPU LED yanıyor ve sistem açılmıyor

ENES YİĞİT

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba MSI kontrol merkezinde BIOS güncellemesi yaptıktan sonra ekranım açılmadı. Sonrasında ise H610M bomber anakartımda kırmızı CPU LED ışığı yandı. Ne yapmam gerekli yardımcı olur musunuz?

Merhaba MSI kontrol merkezinde BIOS güncellemesi yaptıktan sonra ekranım açılmadı. Sonrasında ise H610M bomber anakartımda kırmızı CPU LED ışığı yandı. Ne yapmam gerekli yardımcı olur musunuz?
Ankara'da mı oturuyorsun. Tanıdık geldin bana.

Sistemini belirtirsen yardımcı olalım. Belki yeni BIOS sürümü işlemcin eski olduğu için artık işlemcini desteklemiyor olabilir ve bu yüzden görüntü alamıyor olabilirsin.

Sistemini belirtirsen yardımcı olalım. Belki yeni BIOS sürümü işlemcin eski olduğu için artık işlemcini desteklemiyor olabilir ve bu yüzden görüntü alamıyor olabilirsin.
Yeni bios'un eski işlemcileride desteklemesi gerekmez mi? Benim bildiğim yeni işlemci takıldığında eski bios desteklemiyor, bios'u güncelleyince çalışıyor. Yeni bios neden eski işlemciyi desteklemesinki?

Bilgisayarı yeni topladım
Intel i3 12100F - MSI H610M Bomber
Bana mantıklı gelmedi. Nasıl güncelledin ki? Zaten bios yanlış olsa güncelleme hiç başlamaz. İşlemci sonradan çıkmış bi model değil.

Ankara'da mı oturuyorsun. Tanıdık geldin bana.

Hayır Aksaray'da oturuyorum. Bilgisayarı daha dün topladım sabah oyun oynadım sonra MSI kontrol merkezinden BIOS güncellemesi yapınca yeniden başlattı ve ekran gelmedi. Sonrasında anakartta CPU kırmızı ışık yanıyor açılmıyor. Hiçbir tepki de yok sadece fanlar dönüyor.

7D46V191 sürümüne yükselttiysen işlemcin bu sürümü destekliyor. Bu işlemcinin içinde dahili ekran kartı yok. Bu sebeple harici ekran kartında problem olabilir. Ekran kartını sök tekrar tak. Besleme kablolarını yerine taktığından emin ol. Ekran kartından monitöre giden kabloları öncelikle kontrol et. BIOS pilini çıkar tekrar tak. Sorunun düzelmez ise tekrar yaz.

BIOS güncellemek kolay fakat tehlikeli bir işlem. Güncelleme işlemi esnasında elektrik gitmesi, bilgisayarı resetleme ya da kapatma gibi bir durum yaşadın mı? Görüntü hiç mi yok, monitörün ışığı yanıp sönüyor mu? Bu bilgileri paylaşman lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı