Kış lastiği kullanıyor musunuz?

Kullanmıyoruz, yılda bir veya iki kere kar yağıyor bunun için kış lastiği almaya değmez diye düşünüyorum çünkü kar yağdığı günlerde araç kapalı garajdan çıkmıyor yani kullanmıyorum zaten neden kış lastiği alayım.
kar yağmasa bile hava özellikle 7 derecenin altına sık sık düşüyorsa kış lastiğinin çok önemli olduğunu lütfen öğrenelim, çevremize öğretelim.

aracınızı yıkamayın
kötü ucuz yakıt alın
bakım zamanınızı geciktirin
klimanız bozulsun yaptırmasanız da olur
bu ve bunun gibi niceleri sizden çok aracınıza zarar verir
CANINIZA KAST ETMEZ.
ama
fren sistemi
direksiyon kontrolü
ve lastiklerinizdeki en ufak hata canınıza mal olabilir allah korusun.
aman diyim

Kullanmıyoruz, yılda bir veya iki kere kar yağıyor bunun için kış lastiği almaya değmez diye düşünüyorum çünkü kar yağdığı günlerde araç kapalı garajdan çıkmıyor yani kullanmıyorum zaten neden kış lastiği alayım.
Yazıda da bahsettiğim gibi sadece karlı havalarda değil, 7 derece altındaki tüm havalarda kış lastiği şarttır. Trabzon'da yaşadığınızı belirtmişsiniz, kar da yağdığına göre bazı aylar her gün 7 derece altında havalar görülüyordur sanırım. Yağmur zaten bol yağan bir yer. Kış lastiği takmıyorsanız araç kapalı garajdan kış aylarında hiç çıkmasın başkalarına zarar vermeyin bari.

Yazıda da bahsettiğim gibi sadece karlı havalarda değil, 7 derece altındaki tüm havalarda kış lastiği şarttır. Trabzon'da yaşadığınızı belirtmişsiniz, kar da yağdığına göre bazı aylar her gün 7 derece altında havalar görülüyordur sanırım. Yağmur zaten bol yağan bir yer. Kış lastiği takmıyorsanız araç kapalı garajdan kış aylarında hiç çıkmasın başkalarına zarar vermeyin bari.
Buraya kar yağdı şuan dıraşıda kar var ve hava 9 derece. Burada bahsedilen 7 derecenin altına hava genelde kar yağarken düşer. Kar yağarken zaten aracı kullanmadığımı belirtmiştim. Yani bilmeden konuşmamak lazım.

Özel aracımda Kullanmıyorum, Şirket aracımda kullanıyorum ancak kendi aracımda takılı değil kötü hava şartlarında çıkarmıyorum aracımı.

Bu konu büyük bir tartışma konusu aslında, ve sadece ülkemizde değil. Benzer iklimde birçok ülkede konuşulan bir konu. Bu konuyu detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım ama çok ilgi çekici bir konu değil fakat kış lastiği hava 6 derece ve altına düştükten sonra bir tercih değil zorunluluk.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı