Kısa sürede alınan fazla kilolar nasıl verilir?

Elbette sağlıklı yaşam için spor gerek.
Ama spor yapmadan evde oturan birisi, yemeği seçse bile ne kadar kilo verebilir ki? Sonuçta mantıken fazla olan gıdayı eritmek lazım, öyle değil mi? Bilgileriniz için teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi dinlemek isterim.
Ben diyet yapmaktan bahsediyorum.
Arkadaşın "kilo vermekten" kastı; fit görünmek tamamen...
Cılız gibi görünmek kim ister ki ?
Evde olsun, işde olsun, okulda olsun; Doğru beslenmek ile ne kilo alır, ne de görünümünden dolayı mutsuz olur.
Misalen ben; 24 yaşında, 81 kilo ve 185 boyunda birisiyim.
Bir gün ev yemeği yerken, diğer gün akşamları atıştırma yerim.
Fit sayılırım ama hafif göbek var bende...
Spor, sadece pekiştirir; yani "spor yaparsan kilo verirsin" demek, olayı sınırlamaktır.

Elbette sağlıklı yaşam için spor gerek.
Ama spor yapmadan evde oturan birisi, yemeği seçse bile ne kadar kilo verebilir ki? Sonuçta mantıken fazla olan gıdayı eritmek lazım, öyle değil mi? Bilgileriniz için teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi dinlemek isterim.
Evet spor yapmak hareket etmek çok büyük yarar sağlar kilo vermede. Ama tek etmenmi. Hayır tabiki. Kilo vermek için daha da önemlisi kolay ve rahat kilo verebilmek için her şeyi yerli yerinde yapmak lazım. Spor yemek yürüyüş vs vs.

Ben diyet yapmaktan bahsediyorum.
Arkadaşın "kilo vermekten" kastı; fit görünmek tamamen...
Cılız gibi görünmek kim ister ki?
Evde olsun, işte olsun, okulda olsun; doğru beslenmek ile ne kilo alır, ne de görünümünden dolayı mutsuz olur.
Misal ben; 24 yaşında, 81 kilo ve 185 boyunda birisiyim.
Bir gün ev yemeği yerken, diğer gün akşamları atıştırma yerim.
Fit sayılırım ama hafif göbek var bende...
Spor, sadece pekiştirir; yani "spor yaparsan kilo verirsin" demek, olayı sınırlamaktır.
Anladım. Bünye kişiden kişiye değişiyor, şahsen ben de 2020 başında dümdüzdüm, şimdi ise göbeğim var. Tabii o süreçte çok fazla kalorili gıdalar tükettim, evdeydim sürekli. Böyle olunca da kaçınılmaz göbek oluştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı