Kısaltma sitesine girdikten sonra sistem garip davranıyor

Odios01

Hectopat
Garip bir kısaltma sitesinde girdim ancak oradan hemen çıktım. Herhalde 5 dakika falan geçmiştir, 5 dakika sonra da mouse padden fareyi mesela düz şekilde sağa çekiyorum ama üst çapraz sağa doğru falan gidiyordu, mouse garip şekilde ilerliyordu. Bilgisayarı yeniden başlattım, sonra az önce de bir müzik açıldı, nereden bilmiyorum. Arka planda YouTube dışında ses verecek herhangi bir site de yoktu. Ama YouTube'dan da gelmiyordu ses, garip bir ismi vardı. Ama arka planda hiçbir şey açıl değil. Kaspersky ile taratacağım ama garip gelen şey şu; bir anda nasıl böyle bir şey oldu?

Bildiğim kadarıyla Web siteler üzerinden de çok rahat virüs bulaşabiliyor.
Dosya indirmeden, izin falan vermeden giremiyor diye biliyordum. Neyse, bilgisayarı taratacağım şimdi. Sadece Kaspersky ve Malwarebytes yeter mi yoksa başka antivirüs ile taratmalı mıyım? Aklımda başka AV daha var, Bitdefender. Bitdefender'a gerek yok diyorsanız taratmayacağım ama "ne olur ne olmaz taratın" diyorsanız ona göre indireceğim. :D

Dosya indirmeden, izin falan vermeden giremiyor diye biliyordum. Neyse, bilgisayarı taratacağım şimdi. Sadece Kaspersky ve Malwarebytes yeter mi yoksa başka antivirüs ile taratmalı mıyım? Aklımda başka AV daha var, Bitdefender. Bitdefender'a gerek yok diyorsanız taratmayacağım ama "ne olur ne olmaz taratın" diyorsanız ona göre indireceğim. :D
Kaspersky ve malwarebyts yeter diye düşünüyorum

Kaspersky ve malwarebyts yeter diye düşünüyorum
Kaspersky tam tarama ile herhangi bir virüs bulamadı. Şimdi MB ile de taratacağım. Bu ikisi yeterlidir belki ama içimin rahat olması için Bitdefender'da indireceğim.

@Shankusu hocam Kaspersky, Bitdefender ve Malwarebytes ile tarattım (Bitdefender'ı içim rahat etsin diye indirdim). Hiçbirisi hiç virüs bulmadı. Garip... Herhalde korkudan kendi kendini sildi. :D
Bir de tam tarama yaptım, hızlı tarama yapsam anlarım da. Neyse virüs taramasından sonra herhangi bir sıkıntı çıkmadı şu ana kadar.
@Umut Nas hocam siz ne düşünüyorsunuz? Taramadan önce virüs vardı diye varsayarsak, taramadan sonra nasıl silindi onu anlamadım. :D
Herhalde kendini çok iyi gizlemiş olamaz. 2 AV 1 Anti-Malware ile tarattım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı