Çözüldü Kısayol simgeleri beyaz oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Espada

Decapat
Daha fazla  
Ben herzamanki gibi bilgisayarımı başlattım ve böyle bir sıkıntı yaşadım. Çoğu simge gözükmüyor. Yeniledim sürekli ama nafile. Görev çubuğunda hiçbir şeye basamıyorum ve üstünde dönme işareti var.

Desktop Screenshot 2021.06.20 - 11.29.28.18.png

Çözüm

1. yöntem:​

Windows + R ile CMD'yi açın ve ie4uinit.exe -ClearIconCache komutunu çalıştırın.

2. yöntem:​

1. Görev yöneticisini açıp explorer.exe'yi sonlandırın.
  2. Görev yöneticisinden yeni görev çalıştır diyerek CMD yazın ve "Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluşturun" diyerek enterlayın.
  3. Sırasıyla aşağıdaki komutları tek tek yazıp çalıştırın.
    Kod:
    CD /d %userprofile%\AppData\Local
    DEL IconCache.db /a
    EXIT
  4. Görev yöneticisinden yeni görev çalıştır diyerek explorer.exe yazın ve enterlayın.
Ben her zamanki gibi bilgisayarımı başlattım ve böyle bir sıkıntı yaşadım. Çoğu simge gözükmüyor. Yeniledim sürekli ama nafile. Görev çubuğunda hiçbir şeye basamıyorum ve üstünde dönme işareti var.

Eki Görüntüle 1075618

Ben bu sıkıntının Valorant oynadıktan sonra olduğunu biliyorum çünkü birine aynısı olmuştu sorun Valorant idi.
Çözüm için @xDarkLyne hocamın Çözüm: Masaüstü simgeleri beyaz oldu konusuna bakabilirsiniz.

Gönderdiğiniz konulara baktım ve denedim fakat olmadı. Görev yöneticisinde Explorer exe yanıt vermiyor devre dışı olarak gözüküyor.

Desktop Screenshot 2021.06.20 - 11.51.42.69.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Gönderdiğiniz konulara baktım ve denedim fakat olmadı. Görev yöneticisinde Explorer exe yanıt vermiyor devre dışı olarak gözüküyor.

Eki Görüntüle 1075658
Devre dışı olan başka bir özellik. Görevi sonlandır deyip explorer.exe'yi yeniden açar mısınız? Görevi sonlandırdığınızda masaüstü siyah olacak ama görev yöneticisi kapanmayacak.

Devre dışı olan başka bir özellik. Görevi sonlandır deyip explorer.exe'yi yeniden açar mısınız? Görevi sonlandırdığınızda masaüstü siyah olacak ama görev yöneticisi kapanmayacak.
Yine aynı sorunla karşılaştım.

C -> Kullanıcılar -> "Kullanıcı Adınız" -> AppData -> Local -> Gizli Dosyaları Göster -> iconcache dosyasını silin ardından explorer.exe işlemini yeniden başlatın. Aynı sorunu bu yöntemle çözmüştüm.

C -> Kullanıcılar -> "Kullanıcı Adınız" -> AppData -> Local -> Gizli Dosyaları Göster -> iconcache dosyasını silin ardından explorer.exe işlemini yeniden başlatın. Aynı sorunu bu yöntemle çözmüştüm.
Usersa girip Kullanıcı Adım olan klasörde AppData dosyası gözükmüyor.

Alt+R yapıp Klasör Seçenekleri bölümünden gizli dosyaları görünür yapın.
Şuan local dosyasındayım ve ichoncache diye bir dosya yok sadece fusioncache adlı bir dosya var diğerleri klasör.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı