Kişilik bozukluğu olan bir kişiyle sevgili olunur mu?

Küçük Emrah

Hectopat
Arkadaşlar kızla sosyal medyadan tanıştım. Kız Samsun'da. Ben Bursa'dayım. Kızın kişisel bozukluğu var ve kendine zarar verip bana attığı da oldu. Çok tatlı bir kız ve birçok ortak yönümüz var. Beni çok seviyor. Ben de onu. Kendine zarar verme sebebi de kişisel bozukluk (borderline). Psikoloğa gidiyor. Seanslara başladı ve tedavi görüyor. Sizce bu ilişki yürür mü? Onu çok seviyorum. Beni sevmesi borderline ile de alakalı olabilir. Ne yapmalıyım? Yardım edin. Yaşımız 16.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum tabii ki sizin bileceğiniz bir şey ama daha 16 yaşındasınız ve uzak mesafe ilişkisi için bence çok erken. Boşuna kafanızı yormuş olursunuz. Eğer sevgili olacaksan da karşı tarafın kişilik bozukluğu olsun ya da olmasın farketmez. Seviyorsan ve ilişki yürüyebiliyorsa, ki 16 yaş için uzak mesafe ilişkisini yürütmek zor olur, herhangi bir sorun olmaz.

Bir kişinin, özellikle kız/erkek arkadaşın borderline sorunu olduğu öğrenildiği anda koşarak uzaklaşılmalı. Hayatı hiç yoktan yere size zehir eder. Böyle olmasındansa olmaması daha iyi.

Tecrübe ile sabittir :( Hayatımın 4 senesi böyle bir insanla acaba düzelir mi diye geçti. Çöpe atılmış bir 4 yıl. Şimdi sadece sevgili değil arkadaş bile olsa borderline olduğunu anladığım anda ilişkimi kesiyorum. Kafam rahat, zorla oluşturulmuş, aslında olmayan suni sorunlarla boğuşmuyorum boş yere. Size de öneririm.

Özellikle balık burcu ve borderline kombinasyonu en kötüsüdür bu arada.

Bir kişinin, özellikle kız/erkek arkadaşın borderline sorunu olduğu öğrenildiği anda koşarak uzaklaşılmalı. Hayatı hiç yoktan yere size zehir eder. Böyle olmasındansa olmaması daha iyi.

Tecrübe ile sabittir :( Hayatımın 4 senesi böyle bir insanla acaba düzelir mi diye geçti. Çöpe atılmış bir 4 yıl. Şimdi sadece sevgili değil arkadaş bile olsa borderline olduğunu anladığım anda ilişkimi kesiyorum. Kafam rahat, zorla oluşturulmuş, aslında olmayan suni sorunlarla boğuşmuyorum boş yere. Size de öneririm.

Ayrılmak istiyorum. Ayrılacaktım. Ama o hayalimdeki kişi. Hayatımın kadını. Ne yapacağım bilemiyorum. Düzeleceği diyor. Seansları başladı. Lütfen beni bırakma diyor. Çaresizim.
İlişki yürürse yürür, yürümezse yürümez. Bence burada kilit nokta sizde bitiyor, zira bu ilişkiyi bitirmek isteyen bir taraf olursa eğer, muhtemelen bu siz olacaksınız.

Borderline'in sevmeye alakasını anlamadım.
Hiç tanıştım mı böyle biriyle bir anda 180 derece dönüyor. Ağlıyor gitmemem için. Sana ne söylersem söyleyeyim gitme diyor. Onu seviyorum. Çünkü hayatımın kadını. Benim ikizim gibi. Git desem bile lütfen gitme diyor. Ne yapacağım?

Cidden ağlıyorum. İçimdeki şeytan annemi kaç kez ağlattı diyor. Eğer instagramınız varsa bana oradan yardımcı olabilir misiniz?

Ayrılmak istiyorum. Ayrılacaktım. Ama o hayalimdeki kişi. Hayatımın kadını. Ne yapacağım bilemiyorum. Düzeleceği diyor. Seansları başladı. Lütfen beni bırakma diyor. Çaresizim.

Hiç tanıştım mı böyle biriyle bir anda 180 derece dönüyor. Ağlıyor gitmemem için. Sana ne söylersem söyleyeyim gitme diyor. Onu seviyorum. Çünkü hayatımın kadını. Benim ikizim gibi. Git desem bile lütfen gitme diyor. Ne yapacağım?

Cidden ağlıyorum. İçimdeki şeytan annemi kaç kez ağlattı diyor. Eğer instagramınız varsa bana oradan yardımcı olabilir misiniz?
Yaşınız küçük psikolojik sorunları atlatabilir bu tür şeyleri çok düşünme arkadaş olarak devam et diyebilirim sana.

Daha 16 yaşındasınız, çok küçüksünüz. Hayalinizdeki kişi veya hayatınızın kadınını tespit edecek kadar bir hayat yaşamadınız henüz. Lise ilişkisi sonuçta bunlar, gelir geçer. Borderline sorunu olan kişi karşısındakinden beslenir, yer bitirir tabiri caizse. Çaresiz falan olacak bir şey yok. Karşınıza daha çok kız çıkacak. Bir büyüğünüz olarak size tavsiyem derslerine odaklanmanız olur. Sakın bu tarz şeylere kapılıp derslerinizi sallamayın, yaptığınız en büyük hata olur.

Daha 16 yaşındasınız, çok küçüksünüz. Hayalinizdeki kişi veya hayatınızın kadınını tespit edecek kadar bir hayat yaşamadınız henüz. Lise ilişkisi sonuçta bunlar, gelir geçer. Borderline sorunu olan kişi karşısındakinden beslenir, yer bitirir tabiri caizse. Çaresiz falan olacak bir şey yok. Karşınıza daha çok kız çıkacak. Bir büyüğünüz olarak size tavsiyem derslerine odaklanmanız olur. Sakın bu tarz şeylere kapılıp derslerinizi sallamayın, yaptığınız en büyük hata olur.
Çok iyi diyorsunuz gerçekten ama arkadaşın yaşlarındayken Borderline sorunu olmasa da bir kız için 1 yılımı heba etmiştim hatta büyüklerim böyle demelerine rağmen. Küçükken dinleyemiyoruz işte o hevesle kapılıp gidiyoruz.

Yaş 16. Tanışma yeri sosyal medya. Aradaki kilometre uzaya gider zaten. Kardeşim sen ailenle görüş en iyisi onlar seni ikna etsin. Hayır gelmez. İsterse kız Newton olsun. Hayır gelmez. Boşu boşuna kendini üzüp zaman kaybetme.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı