Rehber Kişisel bilgilerim ile tehdit ediliyorum, ne yapmalıyım?

Korunmak için sosyal medyada kesinlikle isminiz ve soyisminizi kullanarak hesap açmayın ve kesinlikle belirtmeyin. Bunun yerine nick kullanmak daha iyi olur.

Bir şey diyeceğim. Yukarıdaki yazıyı yazmışsınız. Ben zaten forumlarda ismimi kullanmam bir şey merak ettim.

Adamın ismi xxx, soyadı xxx diyelim. Böyle üyelik açtı diyelim

İyide bu xxx, xxx isim ve soyadlı ülkede 1000 kişi varsa ne olacak. Karşıdaki kişi hangisi olduğunu nereden bilecek?

Mernis'e o kadar para verilmez. Sigortaciya kendim RAT atarim, ya da devletten kendim çekerim ki, devletten çekmek bi' hayli zor.

Tabii bununla yetinmiyorlar senin adın soyadın XXX XXX ya diyelim bu adı olan 1000 kişi var senin doğum tarihini veya ek bir bilgini alarak seni bulabilirler.

Elbette bu da seçenek oluşturur fakat elinden geldiğince bilgi toplarsa sorun oluşur. Technopat gibi forumlarda sanırsam "Hakkında" bölümünde yaşınızı söylediyseniz yazıyor ve oturduğunuz ilden, anne baba adınızdan, sadece telefon numaranızdan bile bulunuyor, Technopat'ta hakkımda bölümünde yaşınız yazıyorsa bence gizleyin.

Mernis'e o kadar para verilmez. Sigortaciya kendim RAT atarim, ya da devletten kendim çekerim ki, devletten çekmek bi' hayli zor.
Hocam zaten küçük lamerlar o kadar para veremeyeceği için veren kişilerin oluşturduğu panellere 200 TL gibi cüzi miktarlar vererek erişiyor. Sigortacıya RAT atarsaniz kart elde edersiniz başka bir olayı yok. Devletten kendiniz de gayet kolay bir şekilde çekersiniz hocam güvenli bir site diye birşey yoktur. MERNİS'e erişimi olan birinin bilgisayarına fiziksel veyahut sanal olarak PDF veya MP3-4 formatında dosyalar yollarak bile erişebilirsiniz, tabi sonuçları belli.

Arkadaşlar ben de bu konudan dert yakındığım için konu açtım, şu anda konum forumda kayboldu ve mesaj atsam da öne çıkmıyor. Öne çıkma haklarını da kullandım. Yardıma ihtiyacım hâlen var, lütfen konuma da bakar mısınız?

Hocam pardon müsait olamıyordum kusura bakmayın hemen bakıyorum.

Açıklayıcı bir yazı olmuş. Eline sağlık dostum bilgilendirmek için birebir.

@PetrAFather reis nasıl olacak bu iş adam her şeyimi biliyor kuzenimin T.C.'si telefonu annem babam eşim her şeyimi sadece numaramdan nasıl ulaştılar?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…