Rehber Kişisel verilerim ile tehdit ediliyorum, ne yapmalıyım?

Her zaman söylerim, ne kadar az bilgi o kadar güvenlik. Her yere ad soyad e posta girmeyin. Önünüze gelen her siteye üye olmayın. Gibi gibi uzar gider bu maddeler. Hayatınız ve kimliğiniz hakkında ne kadar az veri yani bilgi bırakırsanız o kadar güvende olursunuz.

Her zaman söylerim, ne kadar az bilgi o kadar güvenlik. Her yere ad soyad e posta girmeyin. Önünüze gelen her siteye üye olmayın. Gibi gibi uzar gider bu maddeler. Hayatınız ve kimliğiniz hakkında ne kadar az veri yani bilgi bırakırsanız o kadar güvende olursunuz.
E-Posta adresinize ad-soyadınızı girmezseniz pek problem olacağını sanmıyorum.

Tam olarak beni özetleyen bir mesaj hiçbir sosyal medya hesabım yok Facebook , İnstagram,Twitter vb. Gerek var mı? Bence gerekte yok sadece Technopat kullanıyorum Ve de gmail. Bir eksiklik hissediyor muyum? Hayır.

Mr.Robot bu durumlarda her şeyi "wipe" (yok etmek) ediyor. Bunu ben de yaptım. Bilgisayarı formatladım, kapatabildiğim hesapları kapattım, kapatamadıklarımda posta adresini geçici adresler ile değiştirdim ve tüm bilgileri değiştirdim. Tekrar aynı sitelerde hesap açmam gerektiğinde sahte isimler ile açtım. Kısacası olabildiğince her şeyi wipe ettim. Umarım işe yaramıştır. Benimkiler küçük hacklenmelerdi oyunların çalınması gibi ama yine de önlem aldım. Dışarıda bile kendi ismimi vermiyorum.

Bence her insan ufak tefek hack bilmeli. Örneğin Google'ı parametreler ile kullanmak gibi. Sitelerde, sunucularda hangi bilgileri bulabileceğini bilmeli. Bunları bilmek ufak aramalarla bile ne kadar çok bilgi edilinebileceğinin farkına vardırır.
Konuya dönersek, yazılması gereken her şey yazılmış zaten. Fakat şunu söyleyeyim, yasal yollar yavaş işler. Kendinizi kendiniz koruyacaksınız. Bir söz var polis olay olduktan sonra gelir diye.

2FA geçiliyor hocam.

Yayar, tehdit eder, çok bişi yapamaz. Bunu bilmeyenler korkuyor zaten.
lisedeyim sınıf arkadaşım "şaka amaçlı" onun dediğine göre.Benim oturduğun il ilçe isim soyisim girerek anne baba ve benim tc kimlik no ve doğum tarihi buldu bana attı bana herhangi birşey yapabilirmi bu bilgilerle tc ile birşey yapamamki diyor.DİSCORD SUNUCUSUNDAN YAPMIŞ

lisedeyim sınıf arkadaşım "şaka amaçlı" onun dediğine göre.Benim oturduğun il ilçe isim soyisim girerek anne baba ve benim tc kimlik no ve doğum tarihi buldu bana attı bana herhangi birşey yapabilirmi bu bilgilerle tc ile birşey yapamamki diyor.DİSCORD SUNUCUSUNDAN YAPMIŞ
Anca tehdit eder. Eğer dozunu arttırırsa sizde onu tehdit edin siber suçlarla.

atatv44'ten uzak durun

Sadece seni korkutabilir dediği gibi tc kimlikle neredeyse hiç bir şey yapılmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı