Kimlik bilgilerim ile tehdit ediliyorum

Makaleler
1
Daha fazla  
Yaş 15 bu şahısın kimlik bilgilerini falan bildiğini, e-Okul notlarını düzeltebildiğini iddia ediyor bu arkadaş ve beni de bu gibi şeylerle tehdit ediyor(e-Devlet'ten adını değiştiririm gibi.).bildiğim kadarıyla bunlara mernis sızıntısından dolayı biliyor. Bir de mebbis ve EBA şifresi gibi bilgilere de bir siteden ulaşılıyormuş bildiklerim bu kadar. Bazı mesajlar var SS aldım ama siber suça gitsem işe yaramaz gibi görünüyor. Nasıl kendimi koruyabilirim? Okul idaresine söylemek mantıklı gelmiyor, desem yine bu tehditlere devam edebilir.

Yaş 15 bu şahısın kimlik bilgilerini falan bildiğini, e-Okul notlarını düzeltebildiğini iddia ediyor bu arkadaş ve beni de bu gibi şeylerle tehdit ediyor(e-Devlet'ten adını değiştiririm gibi.).bildiğim kadarıyla bunlara mernis sızıntısından dolayı biliyor. Bir de mebbis ve EBA şifresi gibi bilgilere de bir siteden ulaşılıyormuş bildiklerim bu kadar. Bazı mesajlar var SS aldım ama siber suça gitsem işe yaramaz gibi görünüyor. Nasıl kendimi koruyabilirim? Okul idaresine söylemek mantıklı gelmiyor, desem yine bu tehditlere devam edebilir.
Siber Suçlarla Mücadele'ye başvurun. Ayrıca bu rehber işinize yarayabilir.

Siber suçlara git, e-Devlet'e giremez senin 18 yaşından büyük ya da PTT'den alınmış bir e-Devlet şifren olması gerekiyor yani fiziksel bir kağıtta yazan şifre. e-Okul'una girse hiçbir işe yaramaz notlarını değiştiremez. e-Okul'una girse sadece notlarını falan görür. Siber suçlara git ki bu yaptığı şeylerin ne kadar ciddi olduğunu anlasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siber suçlara git e-Devlet'e giremez senin 18 yaşından büyük ya da PTT'den alınmış bir e-Devlet şifren olması gerekiyor yani fiziksel bir kağıtta yazan şifre e-Okul'una girse hiçbir işe yaramaz notlarını değiştiremez e-Okul'una girse sadece notlarını falan görür siber suçlara git ki bu yaptığı şeylerin ne kadar ciddi olduğunu anlasın.

e-Devlet'im var, notları hocaların mebbisine girerek düzeltebiliyorlar adını bilmiyorum ama bir siteden ulaşabiliyorlar.

bu tür veletler 13 yaşındaki dalamalar. Sana birşey yapamadıkları için seni tehdit ederler. Bu olayı 3 kez yaşadım. Buyursun notlarımı değiştirsin. Konumundan patlatırlar hemen. Polis bu şahısın adını soyadını bilmiyorsa birşey yapamaz. Eba hesabınızın şifresini değiştirin. Telefon numaranızı ekleyin. Bu herifin azcık aklı olsaydı sana haber vermeden yapardı 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı