"Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı" hatası sonrasında bilgisayardaki bozuk dosyalar

Jesse Pinkmann

Decapat
Daha fazla  
RAM
Kingston 8 GB DDR3 1600 MHz
SSD veya HDD modeli
2 TB seagete harddisk
Ekran kartı
RX 460 2 GB
Anakart
ASUS P8H61-M LE/USB3
İşlemci
i5-3470 işlemci
Dün gece bilgisayarımı normal bir şekilde kapatmaya çalıştığımda kapanmadı ekranda pembe renginde değişik pikseller vardı. Bilgisayarımı Power tuşu üzerinden kapattım ve bir sorun olup olmadığını anlamak için tekrar açtım, bekledikçe bekledim ama en sonunda açılmayınca beklemek istemeyip PC'yi kapatıp uyudum. Bugün ise tekrar açtığımda kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı hatası aldım. Bilgisayarı güvenli modda açmaya çalıştım açamadım. Başlangıç onarma, bilgisayarı sıfırla gibi bir ton yöntem denedim hepsinde de hata verdi. Tekrar onarma yaptığımda bir şekilde bilgisayarımı açabildim şu an kullanabiliyorum ama sanırım sistemimde bozuk dosyalar oluştu. Bilgisayarımı tekrar açıp kapattığımda aynı sorunla karşılaşacağımı düşünmekteyim.
SFC /scannow u denediğimde sonuç böyle oldu.

1655656099289.png

Sonra "DISM"ı denedim.

1655656139412.png

Origin'i açmaya çalıştığımda da böyle bir hata aldım.

1655656181143.png

Normalde almıyordum. Yardımınızı bekliyorum.

Bence sfc/scannow ve DISM ile bozuk dosyaları çözemediyseniz Windows 10 aracı ile, bu bilgisayarı yükselt diyerek temiz Windows kurabilirsiniz. Origin hatası için tekrar yükleyin uygulamayı.

Bence sfc/scannow ve DISM ile bozuk dosyaları çözemediyseniz Windows 10 aracı ile, bu bilgisayarı yükselt diyerek temiz Windows kurabilirsiniz. Origin hatası için tekrar yükleyin uygulamayı.

Ayarlarda bilgisayarı yükselt diye bir şey bulamadım, Windows'u sıfırlamaktan mı bahsediyorsunuz?

Sana soracak. İsteğe bağlı hepsini kaldır ya da sakla diyebilirsin. Sakla dersen silinmez ve temiz Windows kurulur.

Bir hata alırsan söylemekten çekinme. 👍

Ben teşekkür ederim. Sıkıntı olursa söyleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı