“Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı” hatası

JessicaJones

Centipat
Yer
izmir
Daha fazla  
Meslek
yl öğrenci
Merhaba arkadaşlar, Win 8.1 crackledikten sonra bilgisayar yeniden başlatılması esnasında bu hatayı alıyorum. Otomatik onarım sayfası geliyor ve gelişmiş seçeneklerden “sorun gider” başlığından “bilgisayarınızı yenileyin” seçeneği işe yaramadı. “bilgisayarınızı sıfırlayın” seçeneğini deneyemem çünkü almam gereken dosyalar var. Gelişmiş seçeneklerden de “başlangıç onarma”yı denedim işe yaramadı :( bu işlerden hiç anlamıyorum ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz? :(

Soru 1, niye Windows 8.1'i cracklediniz? 2. olarak da herhangi bir Windows 8.1 kurulum Flash belleği ile CMD'yi açıp NotePad'den dosyaları USB'ye aktarabilirsiniz. Notepad'i açtıktan sonra Farklı Kaydet'i seçip dosyaları sürükleyeceksiniz. Ben bu şekilde çözdüm.

1. Başka bir Windows bilgisayardan bir GNU/Linux dağıtımı indirin. Anlatımımda Linux Mint indirdiğinizi varsayacağım. Linux Mint 20.1 "Ulyssa" - Cinnamon (64-bit) - Linux Mint
  2. İndirdiğiniz ISO dosyasını Rufus aracılığı ile bir USB belleğe yazın.
  3. Sonrasında Windows'u çöken bilgisayarı USB'den boot edin. Karşınıza çıkan menüden "Start Linux Mint" seçeneğine gelin ve ENTER'a basın.
  4. Dosya yöneticisini açın ve Windows'un kurulu olduğu diskin içine girin. Ardından önemli verilerinizi başka bir depolama cihazına atın.
  5. Diğer bilgisayardan Microsoft Windows'u buradan indirin ve yine Rufus ile yazdırın. Sonrasında çöken bilgisayarda USB'yi boot edip kurulumu yeniden yapın. Merak etmeyin, oldukça basit.
Eğer başka bir bilgisayar yoksa yapabileceğimiz pek bir şey yok maalesef.

Win 8.1 crackledikten sonra bilgisayar yeniden başlatılması esnasında bu hatayı alıyorum.
Crack hem yasal değil hem de bu şekilde bilgisayarınızın bozulmasına sebebiyet verebilir. Crack işleriyle uğraşmamanızı öneririm.

Son düzenleme:
  1. Başka bir Windows bilgisayardan bir GNU/Linux dağıtımı indirin. Anlatımımda Linux Mint indirdiğinizi varsayacağım. Linux Mint 20.1 "Ulyssa" - Cinnamon (64-bit) - Linux Mint
  2. İndirdiğiniz ISO dosyasını Rufus aracılığı ile bir USB belleğe yazın.
  3. Sonrasında Windows'u çöken bilgisayarı USB'den boot edin. Karşınıza çıkan menüden "Start Linux Mint" seçeneğine gelin ve ENTER'a basın.
  4. Dosya yöneticisini açın ve Windows'un kurulu olduğu diskin içine girin. Ardından önemli verilerinizi başka bir depolama cihazına atın.
  5. Diğer bilgisayardan Microsoft Windows'u buradan indirin ve yine Rufus ile yazdırın. Sonrasında çöken bilgisayarda USB'yi boot edip kurulumu yeniden yapın. Merak etmeyin, oldukça basit.
Eğer başka bir bilgisayar yoksa yapabileceğimiz pek bir şey yok maalesef.

Crack hem yasal değil hem de bu şekilde bilgisayarınızın bozulmasına sebebiyet verebilir. Crack işleriyle uğraşmamanızı öneririm.

Orijinal Windows 8.1 lisansını nereden bulabilirim? İnternette satın alabilmem için çıkan siteler hiç güven vermiyor.

Geri
Yukarı