Kişisel bilgisayarlarda kuantum işlemcisi ne zaman olacak?

Teknolojinin her sene katlanarak daha da hızlı geliştiğini düşünürsek o kadar süreceğini düşünmüyorum. :D

Şu an daha 5nm bilgisayar işlemcileri bile görmedik(M1, M1 Pro, M1 Max harici) 0.0001Nm'ye düşmesi çok yıllar alacak. Zaten sona yaklaşıyoruz. Bir süreden sonra nm düşürmenin çekirdek arttırmanın faydaları olmayacak. Çünkü artık o işlemci gücüyle yapabileceklerimizin sınırı olmayacak. Düşünsenize i3 ama i3 21100F her şey yapabiliyorsunuz çünkü 32 çekirdek 64 izlek 0.5nm, 5W TDP. Müthiş mimari bir işlemci... :D teknolojinin durma noktasına geliyoruz bence. Tabii çıkacak güçlü programlara bağlı olarak.

Teknolojinin her sene katlanarak daha da hızlı geliştiğini düşünürsek o kadar süreceğini düşünmüyorum. :D
Bu arada bonus olarak şunu söylemek isterim; gelecek yıllarda insanların hücrelerinin gelişimini yavaşlatarak daha uzun süre yaşamamız sağlanabilir.

İnsan üstünde deney yapmak yasaktır kişinin kendi iradesi ile bunu isterse başka ve bunun için bitki olmaktan daha kolay bir çözüm göremiyorum.

İnsan üstünde deney yapmak yasaktır kişinin kendi iradesi ile bunu isterse başka ve bunun için bitki olmaktan daha kolay bir çözüm göremiyorum.
Günümüzdeki gıdaların sağlıksız olmasından dolayı, kanser, enfeksiyon ve bağışıklık sisteminde zayıflama gibi sorunlar daha yaygın hale geldi. Ayrıca günümüzde obezite de yaygın. Ben birinci sınıf obez olduğum için de bu konulara bakıyorum bazen. İnsanların hücresel gelişimini yavaşlatan ilaçlar olabilir ileride belki. Böylece 200-300 yıl genç kalabiliriz. Tabii ki o ilaçların yıllarca uzun süre testlere tabii olması gerekecek. Büyük ihtimalle gönüllü olmak isteyen kişi üzerinde o ilaçlar denenecek.

Bu arada bonus olarak şunu söylemek isterim; Gelecek yıllarda insanların hücrelerinin gelişimini yavaşlatarak daha uzun süre yaşamamız sağlanabilir.
Ayrıca hayvanların kesilme devri yapay et ile bitebilir. Etler sorunsuz bir şekilde klonlanabilirse, sağlığa zararı olmaz diye düşünüyorum.

O biraz zor. Yaratıcı ile ilgili bir durum. Yapay et çıkacak evet. Onlar yapılacak fakat sağlıklı olabilme konusunda şüphelerim var.

Günümüzdeki gıdaların sağlıksız olmasından dolayı, kanser, enfeksiyon ve bağışıklık sisteminde zayıflama gibi sorunlar daha yaygınlaştı. Ayrıca günümüzde obezite de yaygın. Ben birinci sınıf obez olduğum için de bu konulara bakıyorum bazen. İnsanların hücresel gelişimini yavaşlatan ilaçlar olabilir ileride belki. Böylece 200-300 yıl genç kalabiliriz. Tabii ki o ilaçların yıllarca uzun süre testlere tabii olması gerekecek. Büyük ihtimalle gönüllü olmak isteyen kişi üzerinde o ilaçlar denenecek.
download.jpg

Günümüzdeki gıdaların sağlıksız olmasından dolayı, kanser, enfeksiyon ve bağışıklık sisteminde zayıflama gibi sorunlar daha yaygınlaştı. Ayrıca günümüzde obezite de yaygın. Ben birinci sınıf obez olduğum için de bu konulara bakıyorum bazen. İnsanların hücresel gelişimini yavaşlatan ilaçlar olabilir ileride belki. Böylece 200-300 yıl genç kalabiliriz. Tabii ki o ilaçların yıllarca uzun süre testlere tabii olması gerekecek. Büyük ihtimalle gönüllü olmak isteyen kişi üzerinde o ilaçlar denenecek.

Dediğim gibi o yaratıcı ile alakalı kim hangi dine inanıyorsa artık yaratıcı diyeyim ben. :) yaratıcı isterse hemen can alabilir. Ben zaman makinesi icadını çok merak ederdim doğrusu.

Ben 16 yaşında tip 2 şeker hastası oldum. Şu an 22 yaşındayım (mesajımı düzelttim. 22'de olmadım, 16 yaşımda oldum). Şeker hastalığı bu kadar erken yaşa gerilediyse, bu konu üzerinde bilim insanlarının durması gerekir.
Ben istediğimden bol miktarda yiyeceğim, şişmanlayacağım ama öyle kolay kolay hastalanmayacağım diyebileceğim eski devirlere dönmemiz bilim adamlarının elinde.
Sağlıklı ama çok yersende kilo alırsın, sağlıksız yersende çok kilo alırsın ama sağlıksız ve çok kilo, erkenden hastalık iken bence sağlıklı gıda olup şişman olmak ise daha uzun ömür demek. Ayrıca kilo verip, tam sağlığa kavuşma şansı daha yüksek bence.

Ben 22 yaşında tip 2 şeker hastası oldum. Şeker hastalığı bu kadar erken yaşa gerilediyse, bu konu üzerinde bilim insanlarının durması gerekir.
Ben istediğimden bol miktarda yiyeceğim, şişmanlayacağım ama öyle kolay kolay hastalanmayacağım diyebileceğim eski devirlere dönmemiz bilim adamlarının elinde.

O çağı biraz geçtik. Şimdi devir teknoloji devri bilim insanları bile düşünüp hesaplamaları bilgisayarlara bırakıyorlar.

Ben 22 yaşında tip 2 şeker hastası oldum. Şeker hastalığı bu kadar erken yaşa gerilediyse, bu konu üzerinde bilim insanlarının durması gerekir.

12 yaşlarımda falandım parmağımdan kan alıyorlardı daha kötü benden şüpheleniyorlardı.

Bu arada mesajı düzenledim, yeniden baştan sona okumanızı rica ederim.
Bilim insanlarının insanların sağlığına önem vermesi gerek. Babam 62 yaşında diye, arada sırada babam yakın zamanda vefat eder mi korkusuyla yaşamak istemiyorum artık.
Babam, çeşme suyu içtiği için mesane enfeksiyonu geçirdi... Ama neden? Alt tarafı su içti diye bunlar olmamalı.

Geri
Yukarı