Kişisel gelişim mi, kazanç mı?

60993

Hectopat
Makaleler
2
Ben dersimin yanında bir şeyler de yapmak istiyorum. Kendimi mi geliştirmeliyim yoksa ek kazanç sağlayacak işler mi yapmalıyım? Ek kazanç dediğim internetten para kazanma yani.
Asıl sorunum dersin yanında bir şeyler yapmak istiyorum, bana yararı olmasını düşündüğüm şeyler istiyorum, yaz tatilinden beri bir şeye karar veremedim. Bir şeye karar verip başlamak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bahsettiğin kişisel gelişim ileride ekonomik olarak faydalı olacaksa tabii ki kişisel gelişim.

Ben dersimin yanında bir şeyler de yapmak istiyorum. Kendimi mi geliştirmeliyim yoksa ek kazanç sağlayacak işler mi yapmalıyım? Ek kazanç dediğim internetten para kazanma yani.
Asıl sorunum dersin yanında bir şeyler yapmak istiyorum, bana yararı olmasını düşündüğüm şeyler istiyorum, yaz tatilinden beri bir şeye karar veremedim. Bir şeye karar verip başlamak istiyorum.
Kişisel gelişimden kast nedir ? Spordan bahsediyorsan şimdiye kadar beklemen hataydı. Diğer yönden ekonomik olarak sıkıntı çekiyorsan ek kazanç sağlaman daha doğru olur. Ama kişisel gelişim daha önde olmalı bence. Sonuçta paranın satın alamayacağı şeylerde var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kişisel gelişim derken Bilgisayar Mühendisliği düşünüyorum onun için kendimi bilgisayar hakkında geliştirmeyi düşünüyorum.

Kişisel gelişim derken Bilgisayar Mühendisliği düşünüyorum onun için kendimi bilgisayar hakkında geliştirmeyi düşünüyorum.
Kesinlikle kendini geliştir yazılım anlamında çok faydasını görürsün, eğer çok iyi olursan maddi olarak döner sana. 18 yaşındayım ve 3-4 yıldır ailemden bir kuruş dahi almıyorum arayüz tasarımı üzerine yabancı bir grupla çalışıyorum günde 2-3 saat uğraşarak kendimi geçindirebiliyorum.

Sen buradakilerin kişisel gelişim dediğine kanma :) Bu ülkede girişimci olan para kazanıyor, çok bilen veya okuyan değil. Ha birde torpili olan.
Sen şimdiden çalışmaya başla, kendini belli et birilerine. Çalışmaya başla birilerinin yanında.
Çok bilip de iş hayatında harcanan kişiler tanıyorum ben, öyle olmamaya çalış derim.

Tekrar söylüyorum, önemli olan maddi kazançtır. Kimse sabahın 6'sında sadece kendini geliştirmek için metrobüse binmiyor.

Sen buradakilerin kişisel gelişim dediğine kanma :) Bu ülkede girişimci olan para kazanıyor, çok bilen veya okuyan değil. Ha birde torpili olan.
Sen şimdiden çalışmaya başla, kendini belli et birilerine. Çalışmaya başla birilerinin yanında.
Çok bilip de iş hayatında harcanan kişiler tanıyorum ben, öyle olmamaya çalış derim.

Tekrar söylüyorum, önemli olan maddi kazançtır. Kimse sabahın 6'sında sadece kendini geliştirmek için metrobüse binmiyor.
Girişimci olmak yazılım sektöründe yetmiyor malesef. Hazır script kullanıp hiç bir şey bilmeyen çok koca yürekli girişimci gördüm hepsi harcanıp gitti. :D
Kendini sürekli geliştirmeden değişime ayak uydurmadan her zaman daha iyisini yapmaya çabalamadan vasatın üstüne çıkamazsınız, hedefi vasat bir şirkette vasat bir maaş olan insan zaten bu sektörde başarılı olamaz.

Çok bilmek de yetmiyor inan ki :) Girişimci olup kendini pazarlayabiliyor olması gerekiyor bir insanın. 22 yaşına kadar tek kuruş kazanmayıp 22 yaşından sonra iş aramaya kalkanları da biliyorum ben. Mühendislik okudum işsiz kaldım demekle yetiniyorlar :)

Kendini elbette geliştirecek ancak para kazanmasını öğrenemediği sürece bir işine yaramıyor genelde öğrenilen bilgiler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı