Kişisel gönderimde gümrük vergisi çıkar mı?

Coşkun Alabay

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben yurt dışından direksiyon seti aldım ve abim onu kargoyla yollayacak ve kargo parası 60 euro DHL kargo şirketiyle. Aldığım direksiyon seti moza R9 bundel versiyonu ve bunu kargoyla yollayınca gümrük vergisi oluyor mu ya da başka kutuda gönderse bir sıkıntı olur mu? Olursa çözümünüz varsa yardım edin ve gümrük vergisi ne kadar gelir? Toplamda 1050 euro tutuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gümrük vergisi her geçen malzemeye olur. Sizden fatura isteyecekler. 1050 Euro büyük rakam, 150 den sonra ekstra vergi uygulanır. Normalda yaklaşık 3 te biri olur ama pahalı olduğu için daha yüksek olacaktır. Faturayı küçük göstererek azaltmaya çalışabilirsiniz ama nasıl yapacağınız size kalmış.

Merhaba, ben yurt dışından direksiyon seti aldım ve abim onu kargoyla yollayacak ve kargo parası 60 euro DHL kargo şirketiyle. Aldığım direksiyon seti moza R9 bundel versiyonu ve bunu kargoyla yollayınca gümrük vergisi oluyor mu ya da başka kutuda gönderse bir sıkıntı olur mu? Olursa çözümünüz varsa yardım edin ve gümrük vergisi ne kadar gelir? Toplamda 1050 euro tutuyor.

Merhaba naptınız acaba geçebildi mi?

Geri
Yukarı