Çözüldü Kişiselleştirme olmadan ininal kullanılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AhmetMesser

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar hayatımda ilk defa aldığım için ve marketten aldığım için çok kafam karıştı ve kararsız çaresiz kaldım.

Fazla uzatmadan sorularımı sıralayayım:

1 - Kişiselleştirme yapmadan (İninal hesabı açmadan vesaire) kullanmam imkansız mı?
2 - Telefon numarası olmadan İninal hesabı açmam mümkün değil mi?
3 - Kişiselleştirme yapmadan markette yüklettiğim parayı kişiselleştirme yapmadan geri alamaz mıyım?
4 - İninal sitesine kayıt olurken bir ebeveynimin veya yakınımın telefon numarasını kullansam o numara ininal hesabıma mı bağlanır ?

Aslında bütün problem 14 yaşındayım, kişisel telefon numarası için büyük ihtimal izin alamayabilirim ve bir ebeveynimin telefon numarasını kullanırsam o herhangi bir sorumluluk altına girer mi onu bilmiyorum.

Eğer kullanabileceğim bir telefon numarası olmazsa kişiselleştirme yapamayacağım, kart elimde kalacak ve kişiselleştirme yapmadan yüklettiğim parayı geri alamazsam o para boşa gidecek.

Son düzenleme:
Çözüm
Arkadaşlar hayatımda ilk defa aldığım için ve marketten aldığım için çok kafam karıştı ve kararsız çaresiz kaldım.

1 - kişiselleştirme yapmadan (ininal hesabı açmadan vesaire) kullanmam imkansız mı?
2 - telefon numarası olmadan ininal hesabı açmam mümkün değil mi?
3 - kişiselleştirme yapmadan markette yüklettiğim parayı kişiselleştirme yapmadan geri alamaz mıyım?
4 - ininal sitesine kayıt olurken bir ebeveynimin veya yakınımın telefon numarasını kullansam o numara ininal hesabıma mı bağlanır?

Aslında bütün problem 14 yaşındayım, kişisel telefon numarası için büyük ihtimal izin alamayabilirim ve bir ebeveynimin telefon numarasını kullanırsam o herhangi bir sorumluluk altına girer mi onu bilmiyorum.

Eğer kullanabileceğim bir telefon numarası olmazsa kişiselleştirme yapamayacağım, kart elimde kalacak ve kişiselleştirme yapmadan yüklettiğim parayı geri alamazsam o para boşa gidecek.

1- evet kayıt yaptırman lazım.
2- hayır.
3- sanırsam hayır.
4- evet ininal hesabına bağlanır ve Online alışverişlerde vs. kod o telefon numarasına gider.
sana önerim kendi telefon numaranı gir. sorumlulukla ilgili hiçbir şey yaşamazsın ne olabilir ki zaten? 13 yaşındayken almıştım kendi numaramı kullanarak. Hiçbir sorun çıkmadı. Kendi telefon numaranı girmek lehine olur. Ayrıca 14 yaşındasın, pek de küçük sayılmazsın. takılma bu kadar.
Ek- ininal kullanmanı önermiyorum. Tosla, Papara gibi kartlar daha mantıklı bir seçim olacaktır.
1 - 2016 da ininali aldığımda parayı yükleyip hesap açmadan bir süre kullanmıştım 2016 diyorum fakat şu anda bilemem.
2 - telefon numarası şart diye biliyorum.
4 - evet o numarayla giriş yapman gerekiyor onay falan koyarsan.
Ailenin telefon numarasını kullanman sıkıntılı bir iş yapmadığın sürece bir sıkıntı yaratmaz sadece oraya duyurular SMS olarak gelir o kadar.

1 - 2016 da ininali aldığımda parayı yükleyip hesap açmadan bir süre kullanmıştım 2016 diyorum fakat şu anda bilemem.
2 - telefon numarası şart diye biliyorum.
4 - evet o numarayla giriş yapman gerekiyor onay falan koyarsan.
Ailenin telefon numarasını kullanman sıkıntılı bir iş yapmadığın sürece bir sıkıntı yaratmaz sadece oraya duyurular SMS olarak gelir o kadar.
Yardım ettiğiniz için sağ olun.
Bir dakika editliyorum umarım bu mesajın eski halini yanıtlamazsınız.

Son düzenleme:

1 - kişiselleştirme yapmadan (ininal hesabı açmadan vesaire) kullanmam imkansız mı?
2 - telefon numarası olmadan ininal hesabı açmam mümkün değil mi?
3 - kişiselleştirme yapmadan markette yüklettiğim parayı kişiselleştirme yapmadan geri alamaz mıyım?
4 - ininal sitesine kayıt olurken bir ebeveynimin veya yakınımın telefon numarasını kullansam o numara ininal hesabıma mı bağlanır?

2- hayır.
3- sanırsam hayır.
4- evet ininal hesabına bağlanır ve Online alışverişlerde vs. kod o telefon numarasına gider.
sana önerim kendi telefon numaranı gir. sorumlulukla ilgili hiçbir şey yaşamazsın ne olabilir ki zaten? 13 yaşındayken almıştım kendi numaramı kullanarak. Hiçbir sorun çıkmadı. Kendi telefon numaranı girmek lehine olur. Ayrıca 14 yaşındasın, pek de küçük sayılmazsın. takılma bu kadar.
Ek- ininal kullanmanı önermiyorum. Tosla, Papara gibi kartlar daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Çözüm
2- hayır.
3- sanırsam hayır.
Aslında olay şu şekilde oldu :

Benim şimdi 50 liram vardı kumbaramda ve şok'ta steam hediye kartı görür gibi olduğum için onu almaya gittim.
Steam kartı orada olmayınca bim'e gittik şansıma orada çıkar diye düşündüm orada da çıkmadı.
Bu yüzden elim boş döneceğim ve hayal kırıklığına uğrayacağım için başka bir yol bulmaya çalıştım o da marketteki diğer kartlardan birini alıp işleri onunla halletmekti.

Tosla ve ininal kartları gördüm kasiyerler tosla'yı bilmediklerini ve ininal'in daha yaygın olduğunu söylediler.

Ben ise kartımı marketten alacağım için hesap falan açmadan sadece para yükleyip kullanabileceğimi sandım o yüzden ininal'i seçtim kasada okuttular.

Sonra gitmeden hemen kasada 25 lira yüklettim.

Sonra eve geldim steam'de kullanayım dedim ad soyad falan istediği için şaşırdım google'a sordum kullanmak için kişiselleştirme gerektiğini öğrendim.

Sonra öylece kalakaldım çareyi aramak için koştum bu konuyu açtım.
Sonra birkaç müjdeli bilgi aldım burada, yani yakın gelecekte bir şekilde bunları halledebilme ihtimalim var.

Zaten ben ufak şeyler için kullandıktan sonra kartı kendi haline bırakıp normal hayatıma devam edecektim kartı alma amacım oydu. İnşallah yakın gelecekte halledeceğim bunları.

Edit : Bir de bilgi eksikliği olmasın öğrendiklerim tam olsun.

Ben kartımı kişiselleştirmeden, kartı kasada satın aldığım gibi hemen 25 tl yüklettim zaten biliyorsunuzdur anlattım.
(2 tl ücret kestiği için 23 oldu aslında)

Bu para gerçekten kartıma girdi mi ?

Kişiselleştirme yapmadığım halde o parayı gerçekten yükletmiş oldum mu ?
Eğer o para karta girmediyse 25 tl boşa mı gitti orada ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı