Kit olarak alınmayan RAM'lerde Memtest86 hata veriyor

Wensus

Decapat
Daha fazla  
Memtest üzerinden mavi ekran sonrası RAM'lerimi test ettim. Fakat RAM'lerimi teker teker test edince hata bulmuyor ama 2'sini bir takınca RAM'lerde hata çıktığını görüyorum. XMP kapattım denedim 2 tane hata buldu. Bir de XMP açıp deneyim dedim daha fazla hata çıktı. Sizce RAM'lerde bir sorun var mı? Kit olarak almadım aynı marka modelden 2 tane aldım. CL değerleri aynı marka model aynı.

Thaiphoon programı ile RAM'lerinizin çiplerini kontrol edin. Farklı marka çipler ise bu yüzden sorun çıkıyor olabilir. Ayrıca aldığınız RAM'leri de belirtin.
ramlerim g.skill ripjawsV 3600mhz DDR4 16gb(2x8)
bu şekilde

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-03-26 145928.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-26 145928.png
    49,1 KB · Görüntüleme: 22
  • Ekran görüntüsü 2022-03-26 145940.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-26 145940.png
    76 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
İkisi de aynı gözüküyor. Sorun çıkmaması gerek aslında. Bilemedim. Anakartınız, işlemciniz gibi sistemin geri kalan parçalarını da belirtin belki bir fikri olan çıkar.

Anakart: Asus Prime b450m-k II
İşlemci: Ryzen 5 5600g
Çok saçma hata çıkarması tek tek takınca sorun olmuyor hata çıkmıyor ama 2 si bir takınca 2 tane hata veriyor mavi ekran yediğimin sebebi bu olmayabilir fakat yinede hata mevcut

Anakart: ASUS Prime B450M-K II.
İşlemci: Ryzen 5 5600G.
Çok saçma hata çıkarması tek tek takınca sorun olmuyor hata çıkmıyor ama 2'si bir takınca 2 tane hata veriyor mavi ekran yediğimin sebebi bu olmayabilir fakat yine de hata mevcut.

Görüntüyü işlemciden alarak kullanıyorsanız, işlemci grafik biriminde sorun olabilir. Daha önce yaşamıştım sorun RAM'de sanmıştım ve değiştirmiştim ama sorun işlemcinin grafik biriminde çıkmıştı.

Görüntüyü işlemciden alarak kullanıyorsanız, işlemci grafik biriminde sorun olabilir. Daha önce yaşamıştım sorun RAM'de sanmıştım ve değiştirmiştim ama sorun işlemcinin grafik biriminde çıkmıştı.
evet işlemciden alıyorum.
peki ben bu işlemci grafik birimini nasıl test edebilirim

Geri
Yukarı