Kitabın sonunda insanların alev hastalığına yakalandığı bilim kurgu/fantastik kitap hangisi?

just chillin

Hectopat
Makaleler
2
Ortaokul sonda okumuştum üstünden yaklaşık 6 yıl geçmiş.

Sanırım kıyamet kurgusuydu. Kitabın bir bölümünde insanların bir kiliseye sığındığını hatırlıyorum.
Sanki kitabın sonuna doğru bir şey açığa çıkıyordu. Dışarı çıkan insanlar bir hastalığa yakalanıyordu. Ya hastalığın adında ya da kitabın adında alev ya da ateş kelimesi geçiyordu. Labirent yazmayın, labirent değil. Yabancı bir yazardı.

Sanki dini ögeler vardı yani nası diyim, şeytan vs. geçiyor olabilir. Bir noktadan sonra korku-gerilim tarzına burunuyordu kitap. Gerilsem de okumayı birakmadigimi hatırlıyorum.

Bilim kurgu muydu fantastik miydi emin değilim. Adını bilen var mı?

Son düzenleme:
Okumadım ama konu itibarıyla hakimdim. Direk o geldi aklıma. Kilise sahnesi çok az içerikte var. Dediğim gibi bir The Walking Dead dizisinde bir de The Mistte aklıma başka bir şey gelmedi.
The mist andırıyor ama netteki basımlarına baktım, hiçbirinin kapağı "İşte buydu" dedirtmedi. Bir de yazar duyulmadık bir isimdi sanki. Yine de The Mist'e şans verip okuyacağım teşekkürler.

Meleğin düşüşü olabilir mi?
Yok hocam değil.

Cehennemlik Şehir olabilir mi? Ya da öyle bir ismi vardı.
Nete yazınca bu kitap çıkmıyor.

Emin olmamakla birlikte, eğer eline geçerse okumanı tavsiye edebileceğim bir kitap:

"Kıyamet Kitabı: Tarihin En Karanlık Günlerine Bir Zaman Yolculuğu" - Connie Willis

(Doomdays Book - Connie Willis)

The Fireman - Joe Hill
Türkçeye hangi isimle çevrildi yani hangi başlıkla yayınlandı biliyor musunuz?

Emin olmamakla birlikte, eğer eline geçerse okumanı tavsiye edebileceğim bir kitap:

"Kıyamet Kitabı: Tarihin En Karanlık Günlerine Bir Zaman Yolculuğu" - Connie Willis

(Doomdays Book - Connie Willis)
Yok hocam aradığım değil ama güzele benziyor, teşekkürler öneri için🙂

Türkçesi sanırım İtfaiyeci. Ben İngilizce olarak okumuştum ama büyük ihtimalle senin aradığın budur.
Yok değil, aradığım kitabın kapağını ve adını görünce direkt anlarım. Şu an kapağını vs. net tarif edemiyorum ama görünce anlarım. Bu dediğim şunun gibi bir şey: Küçüklük arkadaşınızın yüzünü net hatırlamazsınız, sima olarak kalmıştır. Nasıl biri olduğunu tarif edemezsiniz ama yolda görünce tanırsınız ya. Onun gibi🙂

Geri
Yukarı