Kitabınızı nasıl okuyorsunuz?

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
İyi akşamlar hocalarım. Kitabınızı nasıl okuyorsunuz? Gözleriniz ile takip ederek mi, sesli bir şekilde mi, yoksa yanınızda ki kişiye karşı mı okuyor sunuz? Ben sesli bir şekilde, evimizde o an kim varsa ona karşı okurdum. Ama bu sefer okuduğumda sessiz, sadece gözlerimle takip ederek okudum. Daha iyi gibi oldu, resmen bütün okuduklarım aklımda kaldı.

Okunması gerektiği gibi okuyorum ağzımla okuyacak halim yok. Sadece evde tek başımaysam ve yabancı bir dilin telaffuzuna alışmaya çalışıyorsam sesli okuyorum. İngilizceyi böyle öğrendim şimdi Fransızca'nın telaffuzuna alışmak için sesli okuyorum ama gidip de Türkçe yazıyı sesli okumam ninni mi okuyorum karşımdakine?

Ağa Allah'ını seviyorsan daha mantıklı sorular için gel bu platforma beklediğin cevap nedir hani?
Arkadaşlar aramızdaki herkes hayatını bilgisayar başında sabah akşam mandalina yiyerek yaşamıyor.

İyi akşamlar hocalarım. Kitabınızı nasıl okuyorsunuz? Gözleriniz ile takip ederek mi, sesli bir şekilde mi, yoksa yanınızda ki kişiye karşı mı okuyor sunuz? Ben sesli bir şekilde, evimizde o an kim varsa ona karşı okurdum. Ama bu sefer okuduğumda sessiz, sadece gözlerimle takip ederek okudum. Daha iyi gibi oldu, resmen bütün okuduklarım aklımda kaldı.
Ben şahsen sessiz kendi kafamda sesli okumayı seviyorum ama edebi değeri olmayan bir metinse gözlerimle okurum.

Allah Allah farklı okuna çeşitleri olduğunu da senden öğrendim başka soru mu kalmadı arkadaş.

Geri
Yukarı