Kitap önerisi

Merhabalar, internette çok okuyan fakat gerçek hayatta hiç kitap okumayan birisiyim. 14 yaşındayım ve kitap okumamanın eksikliğini son günlerde çok fazla görmeye başladım. Konuşmalarımda duraksıyorum, bilinçsizce "ııı, eee, nasıl desem, yani, abi, şöyle" gibi kelimeler kullanıyorum, yazılarımda bile kendimi doğru düzgün anlatamıyorum ve Türkçe dersine ilgisizliğim sonucu noktalama işaretleri ve imla kurallarında duraksıyorum. Sizlerden isteğim hem ufkumu açacak, hem kelime hazinemi geliştirecek hem de Türkçemi geliştirecek kitaplar önermeniz. İlla aşağıdaki türlerden bir tane önermek zorunda değilsiniz. Dünya klasiği ve başyapıt sayılan kitaplardan bile hayatım boyunca bir sayfa açıp okumadım.

Sevdiğim/İlgi duyduğum türler: Polisiye, dedektiflik, Türkiye'nin ya da dünyanın yaşadığı siyasi olaylar, ekonomi.
Metro ve witcher kitap serileri güzeldir öneririm yaşına biraz ağır gelebilir belki ama.

Metro ve witcher kitap serileri güzeldir öneririm yaşına biraz ağır gelebilir belki ama.
İkisinin de oyunlarının bazılarını oynamıştım. Oyunlar ile birebir aynı mı?
Olasılıksız kitabı ile başlayabilirsin. Ayrıca Dan Brown'un kitaplarını ve Sherlock Holmes serisini okuyabilirsin. Kitap okumaya yeni başlayan birisi için gayet akıcı sade bir dile sahip ilgi çekici kitaplardır.
Dan Brown'dan önerdiğiniz kitaplar nelerdir?
Ahmet Ümit : Sis ve Gece, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir.
Grange : Fark etmez, hepsi güzeldir.
Hasan Ali Toptaş : Kuşlar Yasına Gider, Beni Kör Kuyularda, Heba.
Zweig : Hiç fark etmez.
Yaşar Kemal : İnce Memed.
Orhan Kemal : Baba Evi.
Grange'nin Leyleklerin uçuşu ve Kızıl Nehirler kitaplarının siparişini vereceğim. Uygun mudur?

Merhabalar, internette çok okuyan fakat gerçek hayatta hiç kitap okumayan birisiyim. 14 yaşındayım ve kitap okumamanın eksikliğini son günlerde çok fazla görmeye başladım. Konuşmalarımda duraksıyorum, bilinçsizce "ııı, eee, nasıl desem, yani, abi, şöyle" gibi kelimeler kullanıyorum, yazılarımda bile kendimi doğru düzgün anlatamıyorum ve Türkçe dersine ilgisizliğim sonucu noktalama işaretleri ve imla kurallarında duraksıyorum. Sizlerden isteğim hem ufkumu açacak, hem kelime hazinemi geliştirecek hem de türkçemi geliştirecek kitaplar önermeniz. İlla aşağıdaki türlerden bir tane önermek zorunda değilsiniz. Dünya klasiği ve başyapıt sayılan kitaplardan bile hayatım boyunca bir sayfa açıp okumadım.

Sevdiğim/İlgi duyduğum türler: Polisiye, dedektiflik, Türkiye'nin ya da dünyanın yaşadığı siyasi olaylar,
Ekonomi.

Kavgam kitabını alabilirsiniz internette mevcut ise internetten okuyabilirsin uzun süre okumayıp kitap okumaya bir daha başlamak için uygun bir kitap değil (nazi almanyasının başındaki adolf hitlerin hayatını anlatıyor) polisiye için sherloc holmes serisi mükemmel bir başlangıç olacaktır.

İkisinin de oyunlarının bazılarını oynamıştım. Oyunlar ile birebir aynı mı?

Dan Brown'dan önerdiğiniz kitaplar nelerdir?

Grange'nin leyleklerin uçuşu ve kızıl nehirler kitaplarının siparişini vereceğim. Uygun mudur?

Metronun oyunlarıyla alakası yok oyunlardan daha güzel diyebilirim metro için Witcher oyununu ben oynamadığım için tam bilgim yok ama mükemmel bir kitap günde 100 sayfa okumadan bırakmıyordum Witcher serisini 7 kitap toplamda.
Kavgam kitabını alabilirsiniz internette mevcut ise internetten okuyabilirsin uzun süre okumayıp kitap okumaya bir daha başlamak için uygun bir kitap değil (nazi almanyasının başındaki adolf hitlerin hayatını anlatıyor) polisiye için sherloc holmes serisi mükemmel bir başlangıç olacaktır.
14 yaşındaki bir çocuğa aşırı ağır gelir ben bundan 6 yıl önce 17 yaşında okumuştum 160 sayfasını falan resmen psikolojimi bozdu o kitap önerilmez o yaşa o kitap.

Son düzenleme:
Eğer kitap okumayı sevmek istiyorsanız ben bana okumayı sevdiren Tuncel Altınköprü'nün Ufaklık Serüven Peşinde serisini öneririm her kitabı birbirinden maceralıdır.

• Ahmet Ümit: Kırlangıç Çığlığı ve İstanbul Hatırası kitaplarını önerebilirim ek olarak.
  • Dan Brown: Da Vinci'nin Şifresi, Melekler ve Şeytanlar, Kayıp Sembol ve Başlangıç'ı önerebilirim. Diğer kitapları da güzeldir büyük ihtimalle de sadece bunları okuyabildim şimdilik.
  • Sürekli siyasetle alakalı değil ama genel kültür ve ülkenin durumu ile ilgili: Sunay Akın'dan Geyikli Park, Ay Hırsızı, Ayçöreği ve Deniz Yıldızı ile İstanbul'da Bir Zürafa kitaplarını öneririm.

Metronun oyunlarıyla alakası yok oyunlardan daha güzel diyebilirim metro için Witcher oyununu ben oynamadığım için tam bilgim yok ama mükemmel bir kitap günde 100 sayfa okumadan bırakmıyordum Witcher serisini 7 kitap toplamda.

14 yaşındaki bir çocuğa aşırı ağır gelir ben bundan 6 yıl önce 17 yaşında okumuştum 160 sayfasını falan resmen psikolojimi bozdu o kitap önerilmez o yaşa o kitap.
Her ne kadar 2. Dünya Savaşıyla ilgili şeylere bayılsam da Kavgam adlı kitap pek ilgimi çekmedi. Onu okuyup bitireceğime 2-3 tane kitap bitirebilirim diye düşündüm.
Eğer kitap okumayı sevmek istiyorsanız ben bana okumayı sevdiren Tuncel Altınköprü'nün Ufaklık Serüven Peşinde serisini öneririm her kitabı birbirinden maceralıdır.
Daha çok çocuk serisi gibi geldi bana.

Merhabalar, internette çok okuyan fakat gerçek hayatta hiç kitap okumayan birisiyim. 14 yaşındayım ve kitap okumamanın eksikliğini son günlerde çok fazla görmeye başladım. Konuşmalarımda duraksıyorum, bilinçsizce "ııı, eee, nasıl desem, yani, abi, şöyle" gibi kelimeler kullanıyorum, yazılarımda bile kendimi doğru düzgün anlatamıyorum ve Türkçe dersine ilgisizliğim sonucu noktalama işaretleri ve imla kurallarında duraksıyorum. Sizlerden isteğim hem ufkumu açacak, hem kelime hazinemi geliştirecek hem de türkçemi geliştirecek kitaplar önermeniz. İlla aşağıdaki türlerden bir tane önermek zorunda değilsiniz. Dünya klasiği ve başyapıt sayılan kitaplardan bile hayatım boyunca bir sayfa açıp okumadım.

Sevdiğim/İlgi duyduğum türler: Polisiye, dedektiflik, Türkiye'nin ya da dünyanın yaşadığı siyasi olaylar, ekonomi.

Aynı ben benim durumumda aynı.

Geri
Yukarı